תגובות

מרגש: ברית מילה בדרך לחומש – "מתפתחים וגדלים" • צפו

ברית מילה במחסום צבאי. למעלה מ- 200 איש הגיעו אל פאתי הישוב חומש במטרה לערוך ברית מילה לבנם של אחת ממשפחות אברכים בישיבת חומש. האורחים הרבים שהגיעו בנוסף לתלמידי הישיבה ורבניה נעצרו בדרכם ע"י מחסומים אותם הקימו כוחות צה"ל, והברית התקיימה במחסום הצבאי בו נחסמו בדרכם לחומש.

המשפחה והאורחים הרבים שהגיעו לשמוח לברית המילה, נחסמו בדרכם אל עבר היישוב חומש ע"י כוחות שהגיעו למקום לאחר שהבחינו בשיירת הרכבים בדרך לחומש. נזכיר כי לאחרונה הוחרמו למעלה מ-5 רכבים אשר עשו דרכם לישיבה, זאת לאור הנחיות חדשות בהם נוקטת הממשלה במטרה למנוע את ההגעה לחומש ולישיבה במקום.

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, ותלמידים נוספים איחרו לטקס הברית בשל התפרעויות אלימות של ערבים בסמוך ליישוב. לאחר שראו כי לא ניתן לרדת מהיישוב עם רכבים לכיוון המחסום בו נערכה הברית, צעדו ראש הישיבה והתלמידים ברגל עד שהגיעו למקום. בשל ההנחיות החדשות של הממשלה שאוסרות מעבר כלי רכב, ומהדקות את טבעת החנק סביב ניסיונות העלייה, ייאלצו רבני ותלמידי הישיבה לעלות חזרה ברגל לחומש.


ראש הישיבה, הרב אלישמע כהן, בירך בברית המילה משפחתו של האברך שערך ברית לבנו "משפחת בן פזי, מותיקי הישיבה בחומש, ממשיכים את הברית והקשר עם ארץ ישראל. קשר שהתחדש על ידי ההורים והסבים של עמיחי והלל היקרים, מותיקי ההתיישבות. קשר שניסו לנתק בתוכנית ההתנתקות האכזרית, אז עמיחי עוד היה גר בכפר דרום, קשר שאנחנו ממשיכים לטוות וברית שאנחנו מחוייבים לה מימי אברהם אבינו שהלך כאן בשומרון ועד לימינו אנו.

צילום: ישיבת חומש.

המחסומים הפיזיים הם זמניים והם יחלפו ככל שנסיר את המחסומים בלב שלנו ובקשר שלנו לארץ", אמר הרב לאחר טקס המילה.

מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי הגיב על חסימת המשפחה בדרך לברית "הנסיונות להפחיד אותנו ולמנוע מאיתנו להמשיך ולהגיע לחומש ולישיבה לא יצלחו. התלמידים הרבים ומשפחות האברכים מגלים מדי יום ומדי שעה מסירות נפש על המשך קיומה של הישיבה ושל לימוד התורה בה.

בזמן שבממשלה יש מי שמנסה לחסום ולדכא את רוחם של התלמידים ומשפחות האברכים והרבנים, אנחנו ממשיכים וגדלים. התורה של ישיבת חומש תמשיך ותגדל וכן גם משפחות האברכים שב"ה צומחות ומתרחבות. כאשר יענו אותנו -כן נרבה וכן נפרוץ", אמר מנכ"ל הישיבה.


לאחר הברית הגיע ניידת משטרה למקום והחל לתעד את הרכבים והמשתתפים. התנהלות המשטרה גררה מעט עימותים מול המשפחות שניסו להבין מה פשר העניין ולא זכו למענה. לאחר זמן קצר הרכבים פונו והניידת עזבה את המקום.

לאברך הישיבה, עמיחי בן פזי, זהו הבן השני לו הוא עורך ברית בחומש. לבנו הקודם, יראה בן פזי, ערך עמיחי את הברית ביישוב עצמו לפני כשנתיים. בדבריו בברית היום, העביר בן פזי מסר לממשלה בקריאת השם "כמו ציפורה שערכה מילה לבנה בעזרת צור בדרך, כך גם אנחנו עורכים ברית לבננו צור יוסף, מתוך בקשה שיאסוף ה' את חרפתנו. זה שחוסמים את חומש לא יגרום לנו להיות ספונים בביתנו – אלא לצאת החוצה ולהגיע עד כמה שאפשר. עד למחסום. עד לאן שידנו מגעת", אמר בן פזי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: