תגובות

ניסיון לינץ' הלילה בעכו: 2 יהודים הותקפו ע"י עשרות מחבלים במקלות וסכינים – בנס מצבם קל

המשטרה פתחה בחקירה אמש, עם קבלת דיווח במוקד 100, בדבר 2 אחים תושבי עכו שהותקפו בנמל בידי ערבים תושבי העיר.

מחקירה ראשונית עולה כי בין האחים שהותקפו (19,21) לבין הצעירים החל דין ודברים כאשר בהמשך בעת שהשניים שהו בעיר העתיקה הותקפו על ידי הצעירים במקלות ובסכין.

כתוצאה מהתקיפה הקורבנות נפצעו באורח קל ופנו לקבלת טיפול במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

בתוך כך, שוטרי תחנת עכו עצרו הלילה 2 קטינים כבני 16 תושבי עכו בחשד למעורבות בארוע.

בכוונת המשטרה לבקש הבוקר להאריך את מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בעכו. הרקע והנסיבות בבדיקה.

בהמשך הבוקר נעצרו 2 מעורבים נוספים כבני 16 ו- 17 בחשד לביצוע המעשה.

בית המשפט השלום בעכו האריך את מעצרם של הקטינים עד היום בשעה 20:00 אז ישוחררו בתנאים מגבילים.


ראש העיר עכו שמעון לנקרי אמר כי הוא שמח על כך שהמשטרה פעלה במהירות ועצרה את התוקפים. "אני מצפה ומאמין שהמשטרה ומערכת אכיפת החוק יענישו ביד קשה ובחומרה את התוקפים. יש לגדוע את הידיים האלימות שפועלות מתוך שנאה וגזענות. אני מצפה שגם ראשי הציבור הערבי ואנשי הדת המוסלמים יגנו את המעשים הללו. עיריית עכו תעשה ככל יכולתה למנוע חזרתם של האירועים הקשים משנה שעברה ואנחנו מצפים שהשר לביטחון פנים ידאג להקצות את כל המשאבים הנדרשים כדי להבטיח זאת. כמו כן, אנשי החינוך, הרווחה, הקהילה והדת בעיר פועלים ומטפלים בנושא בשיתוף עם המשטרה" .

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בתגובה ללינץ' בעכו: "את בנט ולפיד מעניין דבר אחד: לשמור על הכיסא שלהם. לא איכפת להם שהטרור הערבי מרים את הראש בכל מקום ברחבי הארץ. לא איכפת להם ששני יהודים עברו לינץ' בידי עשרות ערבים שונאי ישראל בעכו. לא איכפת להם, לבנט ולפיד שיש יהודים המפחדים להסתובב עם דגלי ישראל תלויים על רכבם. לא איכפת להם שתושבי לוד מפחדים לקראת צעדה ערבית מתוכננת בה יציינו שנה להתפרעויות שלהם ולטרור שביצעו כלפי יהודים. איכפת להם רק מהכיסא שלהם. עם ישראל מייחל לרגע שההשפלה הלאומית הזאת תסתיים. רק ממשלה יהודית ולאומית תצליח להילחם בטרור ולייצר תחושת ביטחון במדינה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: