תגובות

במהלך ‏חילופי אש בג'נין: עיתונאית בכירה באל ג'זירה נהרגה – רע"מ ביטלו את מסיבת העיתונאים • צפו

כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו בשעות האחרונות במחנה הפליטים ג'נין, בסמוך לכפר בורקין ובמספר מוקדים נוספים ברחבי יהודה ושומרון על מנת לעצור חשודים בפעילות טרור.

במסגרת הפעילות במחנה הפליטים ג'נין חשודים ביצעו ירי מסיבי לעבר הכוח והשליכו מטענים. הכוח השיב בירי. זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו.


רגעי הירי מתורגם לעברית ואנגלית.

במהלך העימותים, נהרגה אחת העיתונאיות הוותיקות והבכירות באל-ג'זירה, שירין אבו עקלה. הפלסטינים סירבו להצעת צה"ל לבדיקה משותפת.

העיתונאית שנהרגה.

בעקבות מותה של העיתונאית, רע״מ החילטה לבטל את מסיבת העיתונאים שנקבעה להבוקר בעיר כפר קאסם.

שגריר ארה"ב בישראל אמר: "אנו עצובים על מות העיתונאית האמריקאית והפלסטינית שירין אבו עקל'ה, אנחנו קוראים לחקור באופן מעמיק את נסיבות מותה ופציעתו של עיתונאי נוסף בג'נין.‌‌"


ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בתגובה להאשמת אבו מאזן: "יו"ר הרשות מטיח בישראל האשמות ללא בסיס מוצק. על פי הנתונים שבידינו כרגע, יש סיכוי לא מבוטל שפלסטינים חמושים, שירו באופן פרוע, הם שהביאו למותה המצער של העיתונאית. הפלסטינים אף תועדו אומרים "פגענו בחייל, הוא שכוב על האדמה". אף חייל לא נפגע, מה שמעלה את האפשרות כי הם ירו ופגעו בעיתונאית. ישראל קראה לפלסטינים לביצוע ניתוח פתולוגי משותף וחקירה משותפת, בהסתמך על כל התיעוד והממצאים הקיימים, כדי להגיע לאמת. עד כה, הפלסטינים מסרבים. כוחות צה"ל ימשיכו לפעול כנגד המחבלים בבסיסיהם, על מנת לשבור את גל הטרור הרצחני ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מגבים את לוחמינו".

שר החוץ יאיר לפיד בטוויטר: "‏אנחנו מציעים לפלשתינים חקירה פתולוגית משותפת של מותה המצער של העתונאית שירין אבו עאקלה. יש להגן על עתונאים בשטחי קרבות ומוטלת עלינו החובה להגיע לחקר האמת. כוחות הבטחון של ישראל ימשיכו לפעול בכל מקום כדי למנוע טרור ורצח ישראלים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: