תגובות

פיגוע בשער שכם בירושלים: מחבל דקר ופצע שוטר מג"ב – ונוטרל בירי • צפו בתיעודים

לפני זמן קצר הגיע מחבל אל שער שכם בירושלים כשהוא חמוש בסכין ודקר שוטר מג"ב בן 24 והוא פונה לבית החולים הר הצופים במצב בינוני. שוטרים במקום הגיבו בירי לעברו והוא חוסל. צפו בתיעודים:

מחקירה ראשונית עולה כי לוחמי מג״ב חשדו בצעיר הערבי, לקחו אותו אל העמדה כדי לבדוק אותו – שם שלף סכין ודקר את אחד הלוחמים. לוחם מג״ב אחר הגיב מיד – ונטרל את המחבל. המחבל, 'נזיר מרזוק', שב"ח בן 19 מהכפר אבו עינה באזור רמאללה.


כוחות משטרה גדולים בפיקודו של סגן מפקד מחוז ירושלים תנ"צ דניאל לוי הוזעקו למקום והחלו בסריקות נרחבות לשלילת מעורבים נוספים. במקביל שוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים החלו באיסוף ממצאים בזירה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, הגיע לזירת הפיגוע שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם סממ"ז ירושלים וסגל הפיקוד של מחוז ירושלים.

ממשטרת ישראל נמסר: "בסביבות השעה 19:45 הגיע מחבל (19, פלסטיני שוהה בלתי חוקי תושב איו"ש) כשהוא חמוש בשתי סכינים, בסמוך לעמדת המשטרה שליד שער שכם בירושלים.

המחבל עורר את חשדם של השוטרים שהיו במקום והוא עוכב לבדיקה. בשלב זה הסתער המחבל לעבר שוטרי מג״ב עם הסכינים, ובמהלך עימות עם אחד הלוחמים, הצליח המחבל לדקור את הלוחם בצווארו. בתוך שניות בודדות הלוחמים בעמדה ביצעו ירי לעבר המחבל וניטרלו אותו. שוטר מג"ב שנדקר בפיגוע, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים במצב בינוני.


המחבל שנוטרל, פונה לקבלת טיפול רפואי במצב אנוש (עפ"י גורמי רפואה).

כוחות משטרה גדולים בפיקודו של סגן מפקד מחוז ירושלים תנ"צ דניאל לוי הוזעקו למקום והחלו בסריקות נרחבות לשלילת מעורבים נוספים. במקביל שוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים החלו באיסוף ממצאים בזירה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, הגיע לזירת הפיגוע שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם סממ"ז ירושלים וסגל הפיקוד של מחוז ירושלים.

השוטרים פעלו באומץ לב תוך חתירה למגע מול אדם שעורר את חשדם ובכך למעשה מנעו פגיעה באזרחים חפים מפשע.

חקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים."

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מדובר מד"א, זכי הלר נמסר כי בשעה 19:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על צעיר שנדקר סמוך לשער שכם. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה בהר הצופים, צעיר כבן 20 במצב בינוני, בהכרה, עם פציעה חודרת.

חובש רפואת חירום במד"א שמחה גולדמן: "הפצוע שכב על המדרגות כשהוא בהכרה וסובל מפציעה חודרת בפלג גופו העליון. הוא היה בהכרה ודיבר איתנו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיין שכלל עצירת דימומים וחבישות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ והוא פונה לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב. המחבל נוטרל ע"י כוחות הביטחון במקום."

ירון דהן סגן מפקד מרחב מג"ב ירושלים מספר על שאירע. צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן אמר ללוחמים שפעלו באירוע: "אני משבח את הפעילות שלכם שבזכותה נמנע פיגוע גדול יותר העירנות שלכם במשימה הובילה לאיתור של המחבל שהמתין במקום לפגוע באזרחים הנוהגים לעבור במקום מידי יום החתירה למגע שלכם הביאה לניטרולו של המחבל תוך שניות ספורות. אנחנו נמשיך בנחישות ומקצועיות להגן על ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום וזמן."

סמי מרציאני מפקד מרחב קדם, מספר על שאירע. צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

יחיאל שטרן חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני סיפר: "מדובר בצעיר שסובל מפצעי דקירה. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירה כשמצבו מוגדר בינוני".

מנדי פליישר חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "בסיוע ד"ר אריה יפה רופא מתנדב באיחוד הצלה הענקנו לו סיוע ראשוני ולאחר מכן הוא פונה למרכז הרפואי הדסה הר הצופים כשבשלב זה מצבו מוגדר בינוני".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לפיגוע: "איזה עוד אסון צריך לקרות חס וחלילה כדי שממשלת הדמים עם קואליציית האחים המוסלמים תפסיק את הפארסה הזאת לתת למחבלים להרים ראש".

מעצר של ערבי לאחר שהשפריץ גז על יהודי.

ח"כ בן גביר הוסיף: "לנהוג ביד קשה עכשיו ומייד נגד המחבלים ולחסל את הנהגת החמאס בעזה. זו העת להפסיק לדבר ולהתחיל לחזור לחיסולים הממוקדים, הריסת בתי המחבלים וגירוש משפחתם. הטרור מבין רק כוח".

עימותים בזירת הפיגוע.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית):
"פיגוע רודף פיגוע והטרור הערבי מרים את ראשו בכל מקום בארץ. ממשלה הנשענת על תומכי טרור אינה יכולה לפעול בעוצמה ובנחישות כדי לחסל את הטרור. ממשלה זו חייבת להתחלף כאן ועכשיו ויפה שעה אחת קודם. אני קורא לעם ישראל להתפלל לרפואת הפצוע".


קרדיט צילומים: איתמר כרמון וזאבי וידבסקי – חדשות כל העולם
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: