תגובות

תם המצוד: כוחותינו תפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד • צפו במעצר

ביום הרביעי לחיפושים: כוחותינו תפסו ועצרו את המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד, בעיר סמוך כ-1500 מטר מהעיר • צפו במעצר:


בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, נעצרו לפני זמן קצר המחבלים אסעד יוסף אלרפאעי, בן 19, וצבחי עמאד אבו שקיר, בן 20, הם נמצאו מותשים ועייפים באזור מיוער בין ראש העין לנחשונים כ-1500 מטר מהעיר אלעד.

לסעודת שבת המחבלים אכלו יונים בבית ספר הסמוך למקום הפיגוע.

המחבלים שנכנעו ללא התנגדות סיפרו לחוקרים, שהם היו בלי מים ומזון במשך כמה ימים והם עייפים ומותשים.

בהודעה משותפת למשטרת ישראל, שב״כ וצה״ל נמסר כי "בסיום מבצע משותף של משטרת ישראל, שב״כ וצה״ל נתפסו שני המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד, סמוך לעיר.


המרדף המשולב כלל הפעלה של אמצעים טכנולוגים, מודיעיניים, כוחות איסוף ויחידות מיוחדות, של המשטרה, שב״כ וצה״ל, בהן יחידת מגלן, יחידת מרעול, לוחמי חטיבת הקומנדו ובסיוע מסוקי היחידה האווירית של משטרת ישראל.

צוות משולב הבחין בשתי הדמויות החשודות בסמוך למחצבה."

המחבלים מקבלים סיגריות בשטח.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, שהגיע לזירה אמר: "הודות לפעילות המשטרה, צה"ל ושב"כ, תם ונשלם המצוד אחר המחבלים. הפעילות האינטנסיבית מיד לאחר האירוע והצפת השטח במאות שוטרים ולוחמים יחד עם האמצעים שהפעלנו, אילצה אותם להסתתר בשטח והביאה אותנו למציאתם. אמרנו שלא נשקוט ולא ננוח עד שנשים עליהם את היד וכך היה. ידע כל מחבל שידה הארוכה של משטרת ישראל ומערכת הביטחון כולה תגיע לכל מי שיפגע באזרחי ישראל. אנחנו נחושים להמשיך במלחמה מול הטרור. אני מודה לכל הכוחות שפעלו ימים רצופים ללא שינה בסריקות נרחבות ותודות גדולות לשותפינו במערכת הביטחון שעמדו לצידנו כתף אל כתף במאמץ המבצעי שהשתלם הבוקר."

המפכ"ל בזירת איתור המחבלים, קרדיט: דוברות המשטרה.

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "אני מברך את כוחות הביטחון על לכידת שני המחבלים שביצעו את הרצח באלעד. ביומיים האחרונים פעלו במשותף מיטב הכוחות במשטרה, בשב"כ ובצה"ל כדי להניח עליהם את היד, וכך אכן קרה. הפעילות האינטנסיבית בתוואי שטח מורכב ראויה לכל שבח. נמשיך לרדוף בנחישות אחר דורשי רעתנו כל העת, ובכל מקום, ונגיע אליהם".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "אני מברך את כוחות הביטחון על לכידת המחבלים הרוצחים מהפיגוע באלעד."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: