תגובות

צפו: שירת 'אני מאמין' של ילדי רחשי לב המתמודדים בסרטן במחנה נופש בפראג

הילדים שמצאו את עצמם נאלצים להילחם בגבורה מול מחלת הסרטן, מבלים בימים אלו בפראג במסגרת מסע מיוחד שמארגן עבורם ארגון "רחשי לב" ומתארחים בבית המלון 'קינג דייויד' הכשר במרכז העיר, סמוך לכל האטרקציות שהעיר מציעה מנכ"ל הארגון, שימי גשייד: "הצלחנו להוכיח פעם אחר פעם, שהמסע החווייתי שמחדיר לילדים כוחות, מסייע להצלחת ריפוי הסרטן"

שירת אמונה סוחטת דמעות: משלחת הילדים של 'רחשי לב' המבלה בימים אלו בפראג, התכנסה היום, יום הזיכרון, בהיכל בית הכנסת העתיק בפראג, שם פרצו הילדים בשירת 'אני מאמין' מרגשת שפרצה בצורה ספונטנית מעומק ליבם. הניגון, שכידוע היה הניגון שאותו שרו היהודים בדרכם למשרפות, הצליח לרגש עד דמעות את כל הנוכחים, כולל מקומיים שהשקיפו מהצד בעיניים דומעות.


בימים אלו מבלה בפראג משלחת מיוחדת, שכוללת כ-20 ילדים ונערים חולי סרטן, כאשר ארגון 'רחשי לב' שמסייע להם ביום יום במלחמה הקיומית שהם מנהלים נגד המחלה, הוא זה שעומד מאחורי המסע החריג. למסע הצטרפו גם חלק מהורי הילדים, וכן צוות רפואי נרחב שמורכב מרופאי המחלקות האונקולוגיות בבתי החולים 'שיבא', איכילוב והדסה, לצד צוות רפואי וטכני שעומד הכן לרשותם של הילדים והוא עמל על הצלחת התוכניות הרבות שכלולות במסע.

מדובר במסע שנערך זו השנה החמישית בידי ארגון 'רחשי לב', שהוקם כידוע בידי הרב ראובן גשייד מאשדוד "עבור הילדים מדובר בהזדמנות להחליף את נופי המחלקות האונקולוגיות בנופים הציוריים של העיר פראג", אומר גשייד, "את טיפולי הכימותרפיה החליפו הילדים בשיט בנהר כמו גם ביתר האטרקציות שמציעה העיר פראג, שכידוע משלבת היסטוריה נפלאה, ארכיטקטורה מדהימה לצד מסורת יהודית עתיקה, כשאנו בארגון עושים הכל בכדי שלילדים לא יהיה רגע אחד דל".

בין יתר האטרקציות מהן נהנו הילדים, הגיעו הילדים לבית הכנסת העתיק של פראג. הביקור בבית הכנסת אירע ביום הזיכרון לחללי צה"ל, והילדים פרצו לפתע בשירת 'אני מאמין' ספונטנית, כשידוע כי את הניגון הזה שרו היהודים שהיו בדרכם על הרכבות, בדרכם האחרונה למשרפות. "זו היתה שירה מרגשת ועוצמתית", מספר לנו אחד הנוכחים. "שירה שכולה תקווה ותפילה, לזכרם של החיילים שנספו, הקדושים שנהרגו על קידוש ה', אך גם תקווה ותפילה לימים טובים שבע"ה עוד יבואו".

שימי גשייד, מנכ"ל הארגון, מציין כי "מרגש ומשמח לראות את הילדים שמחים ומאושרים. אנו רואים את אותן הפנים של הילדים שמוכרים לנו מהמחלקות, אבל הפעם הפנים הללו מליאות בשמחה ובעוצמה ואני בטוח שהם יחזרו למחלקות האונקולוגיות כשהם שמחים יותר, בריאים יותר, ובעיקר מלאי תעצומות נפש ואנרגיות שיסייעו להם לצלוח את התקופה הקשה שעוד לפניהם".

בארגון משקיעים משאבים ומאמצים רבים במסע, שבו הם רואים חלק מתהליך הריפוי. "עבור הילדים זו הזדמנות להחליף את המציאות הלא פשוטה שהם חווים ביום יום במחלקות האונקולוגיות, בכמה ימים של איוורור והנאה, כשהוכח כי הדבר חשוב ביותר לתהליך הריפוי של הילדים החולים. המסעות הקודמים שערכנו הצליחו להוכיח כי הכימותרפיה וההקרנות, עם כל חשיבותן, יהיו פחות אפקטיביות כאשר הילדים מחוסרי אנרגיה. אך כאשר אנו מצליחים להחדיר בילדים ביטחון ותקווה, הרי שהדרך הזו, לצד הטיפול הרפואי המתקדם לו הם זוכים בבתי החולים המצויינים שבהם הם מטופלים, זו הדרך הנכונה והאופטימלית להחלמה המיוחלת".


המשלחת התארחה בבית המלון 'קינג דייויד' הכשר, מלון עם דירוג של חמישה כוכבים המציע ארוחות כשרות ומהודרות לצד שירותים נלווים ברמה גבוהה, ואשר ממוקם במרכז העיר, בסמוך לכל האטרקציות שהעיר מציעה. במלון אף הוקמה מרפאה ניידת הכוללת את מיטב הציוד הרפואי המתקדם, וכל זאת על כל צרה שלא תבוא.
בארגון 'רחשי לב' הביעו תודה לבעלי המלון, על אירוח המשלחת זו הפעם החמישית, כאשר במלון יוצאים מגדרם בכדי להנעים את שהותם של הילדים. "החוויה והשהות המלון נצרבת בזכרונם של הילדים, שמתקשים לוותר על רגע אחד מהמסע", אומרים ב'רחשי לב' שם מזכירים את 'בוגרי' המסעות הקודמים, שזכו לנצח את המחלה והם זוכרים בעוצמה את הימים שבהם נסעו, כימים שהשפיעו עליהם לטובה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: