תגובות

בטקס מרכזי בבית יד לבנים: בנימין התייחדה עם נופליה

הטקס המרכזי נערך באתר "יד לבנים" בצומת ואדי חרמיה. ראש המועצה ישראל גנץ: "לנופלים ולמשפחות חלק מרכזי בהתפתחות החיים שלנו"

כבכל שנה משנת 2002, מאז אירע פיגוע טרור בצומת המשטרה הבריטית בו קיפחו את חייהם 10 ישראלים: שבעה חיילים ושלושה אזרחים, הטקס המרכזי של בנימין נערך בבית יד לבנים במשטרה הבריטית.

סיפורי גבורה וזיכרון של ארבעה מנופלי בנימין עמדו במרכז הטקס: אריה הרשקוביץ ובנו אסף הי"ד שנרצחו בפיגועי ירי בהפרש של כשלושה חודשים, אסתר גאליה הי"ד שנרצחה בפיגוע ירי בנובמבר 2002 בעת חזרתה מעבודתה בירושלים לביתה בכוכב השחר, רס"ן שלמה קרויזר ז"ל שנפל בעת שירותו הצבאית בתאונת דרכים סמוך לכפר אדומים ושמואל ירושלמי הי"ד שנרצח בפיגוע תופת בירושלים.

בטקס השתתפו נציגי המשפחות השכולות, ראש המועצה ישראל גנץ, ראשי מועצת בנימין לשעבר – פנחס ולרשטיין ואבי רואה, מח"ט בנימין אל"מ אליאב אלבז, מפקד תחנת בנימין צחי כהן, עובדי ותושבי המועצה.

ראש המועצה ישראל גנץ הקריא את שמות הנופלים ונשא דברים מרגשים: "בני משפחות יקרים, אתם אלה שנושאים על ליבכם את המחיר האישי הקשה כל כך. זהו מחיר שאין יקר ממנו. הוא הכי עמוק שיכול להיות, הוא יומיומי ואתם נושאים בו. אנו מאמינים כי יקיריכם שולחים בדרכם כוחות מלמעלה. כולנו מלאי הערכה על עמידתכם האיתנה, על ההתמודדות של יום יום שעה שעה. יש לכם חלק גדול מאד בהתפתחות החיים שלנו. אנו מתחייבים בע"ה, כי נמשיך ונעשה כל מאמץ לפעול מתוך זכרון זה – לבנות ולחזק את חבל הארץ שלנו ולדאוג ככל האפשר לפיתוחו".

את דבר המשפחות השכולות נשא הרב יהודה בן ישי, אביה של רותי פוגל שנרצחה בביתה שבאיתמר, בערב שבת קודש, יחד עם בעלה אודי וילדיהם הרכים יואב, אלעד והדס הי"ד: "באתי לדבר היום לא כנגיע משפחות השכול, אלא כנגיע משפחות החיים. עם ישראל הוא עם חי, מעתה ועד עולם. בניו ובנותיו ממשיכים לחיות, בין העומדים למטה ובין כשעומדים למעלה. כאן יחד עם עוד רבים נמצאים אבות ואימהות, סבים וסבתות, אחים ואחיות, בעלים ורעיות, שנדרשו לבחור ברגע אחד בדרך של חיים ואפילו בתוספת חיים".

"מתוך התעלות נפשית אדירה, הם מבטיחים את הזיכרון חי ונושאים בגופם ונפשם את נוכחותם של אלה שהשאירו לנו שמות, תמונות, זיכרונות. כל שנה וכל השנה, הם פותחים את ספר החיים. יקירנו הי"ד מוספים לנו חיים ומעמיקים אותם בטהרתם. מזרזים אותנו לאהוב את הטוב ולהיות נאמנים אליו. חיזוק גדול אנו מקבלים מנשמות אלו – לאהבה, לאמת ולחוכמה."

מפקד חטיבת בנימין, אל"מ אליאב אלבז: "קמים עלינו לכלותינו ואנו עומדים איתן. מקום המדינה בתינו רווי בדם נופלים. כולנו שותפי גורל ונוגעים בשכול. אנו משלמים מחיר עצום עבור היותנו בני חורין בארצנו עם הזכות לחיות כאן. המאבק על עצמאותינו עדיין לא נפסק, גם בתקופה האחרונה עם ישראל איבד את מיטב בניו. האחדות ושותפות הגורל היא שממשיכה את דרכנו."

יו״ר החטיבה להתיישבות, ישי מרלינג אמר כי: ״לא היינו זוכים לעמוד כאן על אדמת בנימין ובכלל על אדמת ארץ ישראל, בלי הקרבתם של אלה שלחמו ונפלו למענה. את שמחת הניצחון בקרבות ומימוש זכותנו על ארצנו, מלווה תמיד עצבות עמוקה, על אלו שלא זכו – שמסרו את נפשם למעננו ולמען תקומת חיינו בארץ ישראל ובהם חברי, בן עפרה, משה נפתלי ז״ל שנפל באומץ לב ובחירוף נפש על הגנת המולדת״.

יצוין כי, במועצת בנמין יצאו במיזם מרגש בו הונחו נרות זכרון על קברם של כל חללי בנימין בכל רחבי הארץ. כנו כן, את הטקס הפיק מתנ"ס בנימין עם תלמידי הישיבה התיכונית ביישוב עלי שהנחו את הטקס תחת הנושא "לעד הדרך לא תיתם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: