תגובות

פיגוע ירי באריאל: מחבלים רצחו בירי מאבטח, נמלטו – ונעצרו אחרי מצוד • צפו בתיעוד

אמש סביב שעה חצות שבין שישי לשבת, התבצע פיגוע רצחני וקטלני בכניסה לאריאל, שני מחבלים הגיעו לעמדת שמירה ופתחו באש, רצחו מאבטח שהגן על ארוסתו המאבטחת – נמלטו.

מאז הפיגוע כוחות רבים של צה"ל ושב"כ ערכו סריקות נרחבות אחר המחבלים, זמן קצר לאחר הפיגוע התרחשו הפרות סדר אלימות בכפר עזון, מחבל שיידה בקבוק תבערה נורה וחוסל.


היום בשעות הצהריים לוחמי צה"ל, שב"כ וימ"מ לכדו את המחבלים שביצעו את הפיגוע. המחבלים ונשקם נתפסו בכפר קראוות בני-חסן שבמרחב החטיבה המרחבית אפרים.

המחבלים שביצעו את הפיגוע באריאל הם-
יחיא מרעי בן 19, מתגורר בקרוואת בני חסן. בעל מניעות ביטחוניות. יוסוף עאסי בן 20, מתגורר בקרוואת בני חסן. גם בעל מניעות ביטחוניות.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי התייחס הערב למעצר המחבלים על ידי הימ"מ- היחידה הלאומית של משטרת ישראל ללוחמה בטרור: "שוב כוחות הימ"מ של משטרת ישראל בהובלת שירות הביטחון הכללי ובסיוע של צה"ל, סוגרים מעגל ומביאים למעצר של מחבלים נמלטים. מרגע שהתרחש האירוע הוקפצו כוחות הימ"מ שביצעו סריקות נרחבות עד לאיתור הימצאותם של המחבלים בכפר קראוות בני חסאן. הודות לפעילות מקצועית ונחושה של לוחמי הימ"מ הצלחנו לשים את היד על המחבלים והנשקים ששימשו אותם.
המעצר הערב הוא מסר נחוש שמבטא את מדיניות משטרת ישראל שפועלת בכל החזיתות ועם כל יחידותיה, לרבות היחידות המיוחדות, בכדי לסכל טרור ולעצור את כל מי שפגע או מבקש לפגוע באזרחי ישראל ואנשי כוחות הביטחון."

קרדיט צילומים: דובר צה"ל

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "אני מבקש למסור את תנחומיי למשפחתו של המאבטח שנרצח כשהוא מגן בגופו על עמיתתו מול המחבלים, אמש באריאל. כוחות הביטחון שמו הערב את ידם על המחבלים. אין טרוריסט שלא נגיע אליו ונבוא איתו חשבון. המלחמה שלנו מול הטרור ארוכה. יחד ננצח".

שר הביטחון בני גנץ: "אני מבקש לשבח את השב"כ, כוחות הימ"מ וצה"ל, ששמו ידם על המחבלים שביצעו את הפיגוע אתמול באריאל ולהשתתף בצער משפחת המאבטח שנרצח. מדינת ישראל תמיד ניצחה את הטרור, ונעשה כל מה שיידרש, בכל הגזרות, בכל זמן ובכל האמצעים, בכדי להביס אותו גם בימים האלו."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: