מרגש: עשרות ניצולי וניצולות שואה חגגו בר ובת מצווה לראשונה בכותל ביום השואה

בבוקר יום השואה (ה') הגיעו כ-50 ניצולי וניצולות שואה לרחבת הכותל המערבי לחגוג לראשונה בחייהם בר ובת מצווה.
האירוע התקיים בשיתוף פעולה של הקרן למורשת הכותל, ועידת התביעות ועמותת "לחיות בכבוד" המחלקת בכל יום למעלה מ-1,500 ארוחות חמות לניצולי שואה וקשישים.

ניצולי וניצולות השואה השתתפו בטקס מיוחד לציון יום השואה אותו ארגנו במיוחד עבורם במקום. במהלך הטקס נשמעה צפירת יום השואה והנוכחים יחד עם ניצולי השואה נעמדו לשירת התקווה מרגשת ומלאת דמעות.
לאחר מכן החל טקס בר מצווה חגיגי לניצולים בכותל שכלל הנחת תפילין וקריאה בתורה בליווי חזן ונגן. במקביל, ניצולות השואה זכו לחגוג בת מצווה לראשונה בחייהן באירוע מרגש במיוחד במהלכו התקיים טקס הדלקת נרות זכרון מרגש לזכרם של בני משפחת הניצולים שלא זכו לעלות לישראל ולהגיע לירושלים.


את הניצולים בירכו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל עמותת לחיות בכבוד בהתנדבות הרב ארז קרלנשטיין.

"תודה על הכבוד שאתם נותנים לנו היום, לא חשבנו שנגיע לזה. זהו יום מרגש ויש לנו ארץ קטנה עם לב רחב." כך סיכמה מלכה, ניצולת שואה ממז'יבוב אוקראינה, את היום המרגש הזה.

ארז קרלשטיין, מנכל עמותת "לחיות בכבוד": "אי אפשר לתאר במילים את ההתרגשות של ניצולי השואה במעמד המיוחד הזה 77 שנה לאחר המלחמה הארורה. המטרה שלנו היא להחזיר לדור השורדים האלו את הגאווה והכבוד המגיע להם כהוקרה על כך ששומרים על שרשרת הדורות הנצחית של עם ישראל."


צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: