תגובות

אסון בירושלים: גג מבנה קרס בעקבות שריפה – ילדה בת 3 אותרה ללא רוח חיים • צפו בתיעודים

מעט אחרי השעה 16:30 התקבל דיווח במרכז השליטה המחוזי של ירושלים על שריפת מבנה עם לכודים ברחוב אברהם תלמודי 17 בשכונת הבוכרים.

כוחות כבאות והצלה גדולים שהוזנקו למקום מצאו שריפה ודאית על גג רעפים במבנה בן שש קומות. בעקבות השריפה, גג הרעפים קרס בחלקו מסביב לבניין. הושגה שליטה על האש.


הכוחות המשיכו במשך שעות בסריקת המבנה ולאיתור לכודים.

כוחות משטרה פעלו יחד עם מכבי האש והחלו בפעולות לסגירת הזירה על מנת לאפשר לכוחות החירום וההצלה לפעול במקום. בנוסף שוטרי מערך התנועה נפרסו באזור לשמירת ציר תנועה לחירום.

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי הגיע לזירת האירוע כדי לעקוב מקרוב אחר מאמצי הסריקה והחיפושים אחר הילדה הלכודה.

עד כה טופלו, כבת 70 הסובלת משאיפת עשן ומצבה יציב, וכן ילד כבן 6 הסובל מכוויות בגפיים עליונות וטופל בעזרת 'ברנשילד'.


במקום נפתח חפ"ק 'צוות הצלה' שפעל לרכז ולאמת את כלל הנתונים. קובי מנדלסון, פארמדיק 'צוות הצלה' לצד דוד רייכמן פעלו בזירה יחד עם קצין כב"ה בנסיון לאתר נעדרים.

פיליפ הוסיף: "מדובר ברגעים הנדמים כנצח, אנחנו פועלים למעלה משעה בתנאים קשים מאוד לאתר ילדים והורים. בעזרת רשת הקשר אנחנו מדווחים בכל רגע נתון על עוד נעדר שנמצא ואז מורגשת הקלה מסוימת. עם זאת, כלל הצוותים פעלו במסירות נפש, כאשר אבנים וגיצי אש עפו עלינו ברגעי החילוץ".

אחרי כחמש שעות של חיפושים, הילדה אותרה ללא רוח חיים, בין ההריסות. שמה של הילדה אדל כהן ע״ה, הלוויתה תקיים בשעה 12:15 הלילה מ׳שמגר׳ להר הזיתים שם תיטמן.

תת טפסר אייל כהן, מפקד מחוז ירושלים בפועל אשר פיקד על האירוע סיפר: "מעט אחרי השעה 16:30 נתקבל דיווח במרכז השליטה המחוזי על שריפת מבנה ברחוב תלמודי בשכונת גאולה בירושלים. כבר בשלבים הראשונים של האירוע דווחנו על ארבעה ילדים נעדרים. שלושה מהם נמצאו בריאים ושלמים מחוץ למבנה הבוער. לצערנו הבת הרביעית נמצאה ללא רוח חיים. כוחות הכיבוי וההצלה פעלו בזירה מורכבת ומסוכנת. מחקירה ראשונית עולה ששמונת ילדי המשפחה שהו בדירה תחת השגחת הסבתא שנפגעה גם היא באירוע".

תיעוד מהחיפושים אחרי הילדה בת ה-3. צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

ממשטרת ישראל נמסר: "שוטרי תחנת לב הבירה של מחוז ירושלים הוזעקו אחר הצהריים בעקבות דיווח שהתקבל על אודות שריפה בבניין מגורים ברחוב אברהם תלמודי בירושלים. כתוצאה מהשריפה קרס גג המבנה וגרם לנזק רב במקום.

מיד עם הגעת הכוחות, החלו השוטרים בפעולות מיידיות לסגירת הזירה, זרת על מנת לאפשר לכוחות החירום וההצלה לפעול במקום תוך שנמשכו כל העת מאמצי הכיבוי.

השוטרים החלו בבדיקות על מנת לאתר את כל יושבי הבית, ואז התברר על חשש כי ילדה לכודה במקום ונעשו בשעות האחרות מגוון מאמצים לאיתורה בזירה ע״י כלל גורמי החירום וההצלה.

מוקדם יותר הערב, סגן מפקד מרחב ציון נצ״מ רונן עובדיה קיים הערכת מצב בזירת השריפה. לצערנו, לפני זמן קצר אותרה (ככל הנראה) הילדה כשהיא ללא רוח חיים. משטרת ישראל פתחה בחקירת נסיבות המקרה."

קרדיט צילומים אליסף כהן – חדשות כל העולם.

מכבאות והצלה ירושלים נמסר: "בשעה 16:37 התקבל במוקד 102 דיווח על שריפה בבניין מגורים ברחוב אברהם תלמוד 17 בירושלים.

כוחות מתוגברים מתחנת כיבוי האומה הגיעו לזירה תוך דקות מעטות ודיווחו על שריפה המתפשטת בקומה הרביעית והאחרונה של הבניין עם חשש ל- 4 לכודים.

הכוחות פרצו לחדר המדרגות של הבניין וחילצו מהקומות הנמוכות אישה מבוגרת שפונתה להמשך טיפול.

הכוחות חתרו למגע, עלו לקומה הרביעית והחלו בהסלנת מים וקצף לבלימת האש, תוך שהם סורקים אחר לכודים.

בו בזמן, צוותים עלו לגג הבניין באמצעות מנוף גבהים והחלו במאמצי כיבוי עליית הגג שנשרפה כליל תוך שהגג קורס לתוך הדירה.

במהלך פעולות ההצלה התברר כי 3 נעדרים נמצאו מחוץ לבניין וכרגע מתרכזים מאמצי החיפוש של צוותי ההצלה בחיפוש אחר נעדרת בת 4 שעל פי החשד לכודה בעליית הגג.

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי הגיע תוך זמן קצר לזירה והוא עוקב אחר מאמצי ההצלה.

הושגה שליטה על האש וכרגע מתבצע כיבוי מוקדי אש אחרונים."


צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: