תגובות

לרגל ההילולה: כ-15 אלף מתפללים נכנסו לקבר יהושע בן נון בשומרון – מחבלים השליכו בקת"ב • צפו

כ-15,000 מתפללים יהודים נכנסו הלילה (רביעי) בליווי כוחות גדולים למתחם הקבר של יהושע בן נון וכלב בן יפונה בכפר כיפל חארת' בשומרון לרגל ההילולה ליהושע בן נון.

בין הנכנסים הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, רבנים שעלו בחודש האחרון מאוקראינה בהם הרב וילהלם שעלה עם ילדי בית היתומים מאוקראינה, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ח"כ לשעבר אורן חזן ומתפללים מכל רחבי הארץ.


במהלך הכניסה החלו המחבלים להשליך בקבוקי תבערה לעבר מתחם הקבר, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הרב דוד לאו התפלל במקום לרפואת אשתו ואמר: "מכובדי רב השומרון הרב אלייקים לבנון שליט"א וידידי יוסי דגן שיחד עם חיילי צה"ל עושים הכל בשביל שנעמוד כאן, בקברו של יהושע בן נון. אנחנו נמצאים כאן על יד קברו של מי שקיבל תורה ממשה רבנו, מי שלמד תורה בדבקות ארבעים שנה "ומשרתו יהושע בן נון נער לא ימיש מתוך האהל". התורה והזכות של הארץ, שניים השלובים כאחד, הם הבסיס של החוט השלישי של עם ישראל.

עם ישראל כולו עומד בתפילה ומבקש מבורא עולם שיזכנו לראות גאולה שלמה, ישועה שלמה ורפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל ובתוכם אני מודה לכל המתפללים לרפואת פייגה ציפורה בת הדסה. יעזור הקב"ה לכולנו".


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את האלפים שהגיעו ואמר: "ברוכים הבאים לכל עם ישראל היקר שהגיע לכאן, 15 אלף איש. יש פה עם כיפות, עם מגבעות, עם כיפות לבנות. כולנו עם ישראל, כולנו עם אחד. אנחנו מגיעים לקברו של יהושע בן נון, הרמטכ"ל הראשון, מנחיל ארץ ישראל שעמד, ואמר 'טובה הארץ מאוד מאוד. עלה נעלה וירשנו את הארץ כי יכול נוכל לה.

דווקא בימים אלו, ימים שיש בהם מתיחות ביטחונית, ימים שבהם אויבי ישראל מרימים ראש, אנחנו קוראים לממשלה ללמוד מיהושע בן נון. לעמוד מול העמים. להתעשת וללמוד גבורה מגדולי האומה שלנו ולעמוד מול הקמים עלינו. אנחנו עומדים כאן, ושואבים כוחות מאבותינו, מגדולי האומה, אנחנו מקבלים כוחות לבנות את השומרון ביתר עוז וביתר גבורה".


קרדיט צילומים: איתמר כרמון וזאבי וידבסקי – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: