תגובות

המוקד הגדול בישראל: כחצי מיליון פניות למוקד התרופות המאושרות לפסח של כללית

מאות אלפים פנו למוקדים השונים בטלפון, בדיגיטל ובעמדות השירות של כללית על כשרות תרופות לפסח • משככי הכאבים ותרופות לילדים מובילים את טבלת השאילתות • רבה של כללית הרב מנחם לפקיבקר: "ניתן לרכוש את התרופות ללא חשש חמץ שעבר עליו הפסח"

כמו בכל השנים האחרונות, גם בשנה זו הקימה כללית מוקד ארצי לבירור התרופות המאושרות לשימוש בפסח. כללית, היא קניין התרופות הגדול בישראל ובשל עובדה זו, היא מקיימת קשר שוטף עם כל חברות התרופות הבינלאומיות הפועלות בישראל, ומקבלת מהם את המידע על הרכיבים השונים בכל תרופה. בזכות הידע הרב והקשרים המקצועיים, מפיקה כללית מידי שנה את חוברת התרופות הכשרות לפסח יחד עם רבני בד"צ העדה החרדית.

השנה הופיעה רשימת התרופות יחד עם מגזין קפסולה 6, שהופק על ידי המחלקה החרדית בכללית בהובלתה של מנהל המחלקה החרדית הרב אברהם קונסקי ומנהלת הדוברות והפרסום הגב' חנה קוריץ וכלל כתבות תוכן מרתקות ומידע מרחיב על תהליך ריכוז רשימת התרופות המאושרות.


מסיכום נתוני המוקד עולה כי כחצי מיליון פניות הגיעו באמצעים השונים, מתוכם קרוב ל-250,000 פניות טופלו באמצעות רובוט ייחודי. אלפי פניות הגיעו מידי יום לרובוט בתקופה שקדמה לפסח, כאשר שיא הפניות היו ביום בדיקת חמץ ובערב פסח עם קרוב ל-12,000 שאילתות ברובוט היעודי ביומיים. גם בימים הראשונים של חול המועד, ניכר זרם גבוה של מתעניינים על תרופות שונות לפסח.

בפסח השנה, נוספה גם האפשרות להסתייע במנוע חיפוש התרופות גם בעמדות כללית לידיעתך. עמדות אלה, מוצבות במרפאות כללית בפריסה נרחבת ברחבי הארץ ומנגישות מידע בנושאים רפואיים רבים. למאגרי המידע הממוחשבים של 'כללית לידיעתך', התווספה לקראת פסח גם רשימת התרופות המאושרות לשימוש בפסח, בכדי לייעל את הנגישות למטופלים שיצאו זה עתה מהרופא. מניתוח הנתונים עולה כי מעל עשרת אלפים משתמשים פנו דרך עמדות 'כללית לידיעתך'. מתוך העמדות שמוצבות במרפאות בכל רחבי הארץ, עמדות 'כללית לידיעתך' של מחוז מרכז, מחוז ירושלים ומחוז דן-פ"ת מובילים בראשית הרשימה.

ניתוח השאילתות מצביע, על צריכה גבוהה של משככי כאבים. במקום הראשון במספר השאילתות נמצא האקמול עם קרוב ל 10,000 פניות. עשרת התרופות המבוקשות ברובוט הווטסאפ היו משככי כאבים מסוגים שונים כמו נורופון, אופטלגין וכן משככי כאבים לילדים כגון אקמולי פורטה, נובימול ונורופן לילדים.

לדברי רבה של כללית הרב מנחם לפקיבקר: "כארגון הבריאות המוביל בישראל, כללית מובילה גם בכל הנוגע לכשרות התרופות ותוספי התזונה. לאור הקשר ההדוק עם חברות התרופות כללית הפיקה גם השנה את חוברת התרופות והקימה מאגר מידע מתקדם שסייע למאות אלפי שומרי תורה ומצוות לשמור את חג הפסח כהלכתו. גם בכל הנוגע לשימוש בתרופות לאחר הפסח, כללית סייעה בכך שערכה מכירת חמץ כדין לכל חברות התרופות הבינלאומיות הפועלות בישראל. כיום ניתן לקנות תרופות ללא כל חשש בבתי המרקחת של כללית, ויש לבדוק האם בוצעה מכירת חמץ לפני קניה בבתי מרקחת פרטיים".

מנהל המחלקה החרדית בכללית הרב אברהם קונסקי אומר כי "כמות הפניות שהגיעו למוקדים עולה מדי שנה ומגבירה את המוטיבציה לבצע פעולות למען ציבור שומרי התורה. כללית רואה לעצמה זכות וחובה לפעול למען שמירה על סטנדרטים הכי גבוהים בכל תחום הן בתחום הרפואי מקצועי והן בתחום השמירה על כללי ההלכה"."..אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: