תגובות

השיגו פרטים דרך טלגרם, התחזו למשפחות פשע מוכרות וסחטו באיומים סכומי ענק – 12 נעצרו

בתום חקירה סמויה נעצרו הבוקר 12 חשודים בעבירות סחיטה באיומים, עבירות מרמה ועבירות מחשב. על פי החשד החשודים השתמשו ברשת הטלגרם לשם השגת פרטי זהות של קורבנות ובאמצעותם ביצעו הלוואות ומשכו כספים מחשבונותיהם וכן פעלו לסחוט את הקורבנות באיומים שיפגעו בהם ובבני משפחותיהם תוך התחזות למשפחות פשע מוכרות, וגבו מהם סכומי כסף גדולים באיומים אלו.

במהלך ששת החודשים האחרונים ניהל מפלג ההונאה במחוז חוף באמצעות חוליית הפשיעה המקוונת פרשייה שעניינה עבירות מרמה, סחיטה באיומים ועבירות מחשב.

על פי החשד, החשודים שהתנהלו ככנופיה בעלת מבנה היררכי סדור השתמשו בקבוצות שונות ברשת הטלגרם לשם הגשת מסמכים ופרטים אישיים של קורבנות כגון מספרי חשבון, מספרי זהות ועוד. באמצעות פרטים אלו ביצעו החשודים משיכות כספים מכספומטים, ולקחו הלוואות.


בנוסף סחטו החשודים באיומים קורבנות שפנו לקבוצות הטלגרם וסירבו למסור את פרטיהם וכן פעלו לסחוט את הקורבנות באיומים שיפגעו בהם ובבני משפחותיהם תוך התחזות למשפחות פשע מוכרות, וגבו מהם סכומי כסף גדולים באיומים אלו.

חקירת הפרשייה הניבה 28 מקרים שונים מרחבי הארץ בהם פעלו החשודים בדפוס פעולה דומה כאשר היקף המקרים בהם נמשכו כספים נאמד ב 700,000 ₪.

הבוקר, עם ההחלטה על מעבר לשלב הגלוי של החקירה המלווה ע"י פרקליטות מחוז חיפה פשטו עשרות בלשי מחוז חוף על בתיהם של 12 חשודים, תושבי עכו, נצרת ובני ברק כבני 20 עד 30 והביאו למעצרם.

בתום חיפושים שנערכו בבתיהם נתפסו סמים מסוגים שונים, טלפונים ניידים ועוד.


החשודים הועברו לחקירה במשרדי מפלג ההונאה בחשד לעבירות של סחיטה באיומים, הוצאת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מחשב, כל אחד על פי חלקו בעבירות האמורות. בהמשך היום ובהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהעצורים לדיון בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בעכו. החקירה נמשכת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: