תגובות

צעדת הדגלים בירושלים: בן גביר נחסם סמוך לשער שכם – עימותים עם המשטרה בזירה • תיעוד קשה

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר קיים בשעה זאת מסיבת עיתונאים לאחר שרה"מ בנט החליט למנוע את הגעתו לשער שכם.

הנאום המלא, צילום: שמעון בלעיש – חדשות כל העולם.

לדברי בן גביר: "נפתלי בנט מקבל הוראות ממנסור עבאס וממועצת השורא, שלא התאים להם שיהודים עולים להר הבית ונתנה הוראה לבנט לא להכניס יהודים להר הבית, אז בנט הרים דגל לבן וסגר את הר הבית ליהודים. מועצת השורא נתנה הוראה לשחרר 400 מחבלים שזרקו אבנים והוא ומפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן שאני לא מבין איך הסכים לשחרר זורקי אבנים ובקבוקי תבערה שחררו אותם.


שוטר נותן אגרוף בפניו של מפגין שמחזיק את בנו הקטן בידיים, צילום: שמעון בלעיש – חדשות כל העולם.

אני לא מכיר הוראה לא להגיע לשער שכם, לא יכול שרוצים למנוע מחבר כנסת מכהן, ההתקפלות והתבוסה היא שגורמת לטילים.

לשייח' ראאד סלאח נתנו להסתובב בהר הבית ולציבור לא נותנים להגיע לשער שכם.

אם תהיה פשרה עם המשטרה אני יפעל לפי הפשרה ויצעד עם הצעדה, אם לא תהיה פשרה אני מתכוון להגיע לשער שכם. שלשום אסור היה להיכנס להר הבית, אתמול לכותל, מה יהיה הסוף שיזרקו אותו מכל מדינת ישראל?

מי שמפקיר את את חיי היהודים זה נפתלי בנט שהפקיר את חיי החיילים".

אחרי מסיבת העיתונאים, עשרות שוטרים חסמו את הצועדים ולא איפדרו להם ולחבר הכנסת איתמר בן גביר להתקדם לכיוון שער שכם.


ח"כ בן גביר ביקש מקציני המשטרה לקבל צו שאוסר התנועה, אך קצין המשטרה קובי יעקובי מסרב להראות צו כלשהוא. כשבן גביר ביקש לראות את הצו נאמר לו, אתה יודע על זה בעל פה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "מה שעושה המשטרה זה מעשה לא חוקי. בנט חושש להציג את הצו עליו חתם, אני דורש שיציגו לי את הצו שאוסר עלי להגיע לשער שכם".

צילום: זאבי וידבסקי – חדשות כל העולם.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר הודיע שיישאר הלילה בכיכר צהל ויקים לשכה זמנית במקום וזאת במחאה על האיסור הלא חוקי של בנט לאפשר לו להיכנס לשער שכם.

בן גביר בפתיחת הלשכה בכיכר צה"ל, צילום: זאבי וידבסקי – חדשות כל העולם.
צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעות האחרונות התקיימה בירושלים תהלוכה ללא רישיון. תחילה נעצרה התהלוכה באזור כיכר צה״ל. למרות שהמשטרה אפשרה לצועדים ללכת מכיוון כיכר ספרא לכיוון שער יפו, ניסו מאות לעבור דרך החסימה המשטרתית באזור.

גם לאחר הידברות, המשיכו חלק מהמפגינים להתעמת עם השוטרים בצומת ולא נשמעו להוראותיהם. בעקבות התנהלות פסולה זו, בשלב מסויים נאלצה המשטרה להדוף את המפגינים לאחור. מרבית הצועדים המשיכו לכיוון שער יפו והכותל המערבי, וחלקם נשארו באזור כיכר צה״ל.

במקביל פעלה המשטרה להרחקת עשרות צעירים שהתגודדו מאות מטרים משם באזור שער שכם בכדי למנוע חיכוך בין הצדדים והפרת הסדר הציבורי. במקום נעצר חשוד לאחר שזרק בקבוק לעבר הכוחות (מצ״ב תיעוד), וחשוד נוסף בגין ידוי אבן.

גם בשעה זו, היערכות המשטרה נמשכת בגזרות השונות."

עוד הוסיפו כי "משטרת ישראל תמשיך לשמור על שלום הציבור וביטחונו ולאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק. אנו קוראים לציבור להישמע להוראות השוטרים, להימנע מעימותים, אלימות והפרת הסדר הציבורי."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: