טרור מושתק?! בעקבות זריקות האבנים על אוטובוסים – זקנים וילדים ילכו כחצי שעה ברגל לכותל

אמש בשעות הבוקר אוטובוסים של חברת אגד שנסעו לכיוון הכותל המערבי במזרח ירושלים הותקפו ע"י עשרות פורעים באבנים בכינון ישיר, בתגובה לטרור אגד השעתה את שירותיה מרחובות סולטאן סולימאן ומעלה הזיתים בשעות הנפיצות (בוקר וערב), בטענה שהאוטובוס לוקח את הנוסעים לכותל מהצד השני, מה שהיה נראה מאוד מוזר, כיוון שהכביש שמוביל לכותל מהר ציון הוא כביש חד סטרי.

"בגלל אבנים": האוטובוס משנה את המסלול.

יצאתי לשטח לבדוק את התנהלות האוטובוסים בציר הזה, כבר באיזור בריכת הסולטאן האוטובוס היה צריך לעשות סיבוב עד תחנת הרכבת הישנה וחיכינו בפקק שערך כחצי שעה, באיזור קבר דוד האוטובוס נעצר, ואז אני רואה שורה של אוטובוסים עומדים ולא זזים בפרק זמן מתמשך.


כששאלתי כמה זמן זה יימשך, הנהג אמר בתגובה: "אתה רוצה לרדת? יש עומס!" ירדתי והלכתי, אחרי כעשרה אוטובוסים שעמדו, אני רואה מחסום משטרתי שלא מאפשר את המשך נסיעה לקווי האוטובוס שמגיעים לכותל המערבי.

ניגשתי לשוטר תוך כדי שאני מפעיל מצלמת גוף ושאלתי אותו על פשר החסימה והפקק שנוצר, והשוטר ענה לי: "האוטובוסים עושים נגלות של 10 דקות לכל כיוון בחלק שהוא חד סטרי".

כששאלתי אותו למה, ענה לי בברוטליות: "זורקים שם אבנים כל היום, איך אתה רוצה שאוטובוסים יעברו שם?"

"זורקים שם אבנים כל היום", כך הסביר השוטר את השינוי.

המשכתי לכיוון קבר דוד המלך, שם ראיתי את האוטובוסים עושים פרסה, אחד אחרי השני ומורידים את כל הנוסעים – שזה כולל אנשים מבוגרים, ילדים ותינוקות בעגלות (מצורף תיעוד).

נשים עם עגלות, מבוגרים וילדים צועדים ברגל לכותל. קרדיט צילומים: איתמר כרמון.

כל הסיפור המטורף הזה קורה רק בגלל שהמשטרה לא מעמידה שוטרים ברחוב מעלה הזיתים שהוא רחוב נפיץ ביותר! בפרעות מאי 2021 יהודי שעבר עם רכבו במקום, זכה ללינץ אבנים, באותו נקודה ממש!אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: