לא שה תמים: המחבל שחוסל הבוקר בשכם – בכיר ב"ועדה למאבק בהתנחלויות" של הרש"פ

מאות מחבלים התפרעו הבוקר בשכם לאחר כניסת כוחות צה"ל לעיר. צה"ל השיב בירי וחיסל את אחד המתפרעים, ערבי בן 34 מהכפר לקיף. בשמאל מיהרו להאשים את צה"ל וטענו כי הוא חף מפשע, אך מתברר כי מדובר בלא פחות מאחד הפורעים המרכזיים ביו"ש, שמאחוריו רקורד עשיר של תקיפות והתפרעויות.

לאחר שהושחת ע"י פורעים: במבצע מורכב לאור יום – קבר יוסף שופץ מחדש ע"י מועצת שומרון • צפו


לאחר השחתת קבר יוסף בידי ערבים בתחילת השבוע, נכנסו הבוקר לשכם כוחות צה"ל מלווים בצוותי בנייה וביצעו שיפוץ מחודש של הקבר.

למקום זרמו מאות פורעים ערבים שהשליכו מטענים, יידו אבנים ואף ירו ירי חי לעבר הכוחות.
חיילי צה"ל השיבו באש וחיסלו את אחד הפורעים.

בשמאל יצאו מיד במסע האשמות, וטענו כי מדובר ב"ערבי חף מפשע שנקלע במקרה למקום ומצא את מותו".

אלא שבפורום 'מאבק על כל דונם' שעוקב כבר תקופה ארוכה אחרי גופי הרש"פ ביו"ש, מציגים תמונה הפוכה לחלוטין, וגם הסבר למה בדיוק חיפש עסאף בשעת בוקר מוקדמת בשכם, למרות שהעיר כלל איננה מקום מגוריו.

את מוחמד עסאף שחוסל הבוקר, מגדירים בפורום כ"אחד מבכירי ה'וועדה למאבק בהתנחלויות' של הרש"פ" – שעומדת מאחורי מרבית ההתפרעויות ביו"ש.


עסאף עצמו, תועד בהתפרעויות רבות בשנים האחרונות והוביל חלק ניכר מהן.
כך למשל תועד עסאף רק לפני שבוע כשהוא עוטה על פניו מסכה בהתפרעות בכפר קדום, כשאיתו על הרכב פורעים נוספים רעולי פנים שנושאים את דגלי ארגון הטרור פת"ח.

עסאף הינו פעיל ותיק ומוכר. כבר לפני כ-5 שנים תועד עסאף בהתפרעות בסמוך לכפר ברדלה בבקעת הירדן כשהוא חוסם ג'יפ צה"לי ומנסה להשחית חלקים מהג'יפ.

לפני כשנה וחצי לאחר מכן תועד שוב עסאף מוביל התפרעות כנגד ההתיישבות – הפעם בסמוך לחווה חקלאית יהודית שהוקמה ליד העיר אריאל.

כמה חודשים אחרי תועד שוב עסאף תוקף חיילי צה"ל בשומרון, הפעם כשהוא אוחז אחת עץ בידו ומנסה להתקדם לעבר החיילים.

בשנה האחרונה הוביל עסאף יחד עם בכירים נוספים בועדה, התפרעויות אלימות בכפר קדום שבשומרון וכן כנגד נקודות יהודיות נוספות בבקעת הירדן.

באשר לנטען כי עסאף, תושב הכפר לקיף המרוחק משכם כחצי שעת נסיעה "במקרה עבר היום במקום האירוע", הספד שכתב עליו אמיד דוויכאת – דמות מרכזית וממובילי ההתפרעויות בכפר ביתא, חושף את התמונה המלאה.

בדברי ההספד שנכתבו עם היוודע מותו של עסאף, כתב דוויכאת: "יא שהיד, איך נלחמת איתנו בכפר ביתא בכל העימותים הקשים והיום נהרגת בשכם. כולם שאלו איך היית בעיר שכם בשעות המוקדמות למרות שאתה מכפר לקיף בנפת קלקיליה, אבל אנחנו ידענו שאתה פטריוט אמיתי שמגיע לכל אתרי העימות".

עסאף, הינו קרוב משפחתו של וואליד עסאף, מי שעמד בראש הוועדה על לפני מספר חודשים.
נוסף על השתתפותו בהתפרעויות שימש עסאף עורך הדין של הועדה למאבק בהתנחלויות, ולקח חלק בכיר במאבק על ההשתלטות הערבית על אדמות יהודה ושומרון.

בפורום 'מאבק על כל דונם' בירכו על חיסולו של הפורע מוחמד עסאף וקראו למערכת הביטחון לטפל גם בשאר בכירי הוועדה: "אנו מברכים על חיסולו של מוחמד עסאף שהיה מבכירי הפורעים ביו"ש והוביל התפרעויות רבות – בהם נפצעו אזרחים יהודים וחיילי צה"ל".

"אנו קוראים לצה"ל להמשיך לגלות יד נחושה כנגד הטרור הערבי ולחסל את כל צמרת ה"ועדה למאבק בהתנחלויות" שהתנהלה עד כה בחופשיות, חרף היותי גוף טרור מוצהר כנגד ההתיישבות ומערכת הביטחון".


(התמונות מתוך הרשתות הערביות ודף הפייסבוק של עסאף).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: