תגובות

‏פיגוע דקירה באשקלון: מחבל חוסל לאחר שדקר ופצע קל קצין משטרה

לפני זמן קצר, קצין משטרה שהיה בפעילות מבצעית בעיר אשקלון, הבחין באדם חשוד והחל לבצע בידוק, שבמהלכו שלף החשוד סכין ותקף את השוטר, שהגיב במהירות, ביצע ירי וחיסל את המחבל.

דובר מד"א, זכי הלר מעדכן כי הדיווח התקבל בשעה 04:53, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו את הקצין לבי"ח ברזילי, במצב קל עם פציעה.


זירת הפיגוע, קרדיט: דוברות המשטרה.

מתחקור פרטי המחבל, עולה כי מדובר בערבי בשם "עבדאללה סורור" תושב חברון, בשנות ה 40.

מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר ומפקד מרחב לכיש, נצ"מ ברק מרדכי, הגיעו לזירת הפיגוע בה קיימו הערכת מצב.

ד״ר יונתן ריק, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי ברזילי, מספר על מצבו של קצין המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעות הבוקר המוקדמות, במהלך פעילות מבצעית באזור עיר היין שבאשקלון, הבחין קצין משטרה באדם שהעלה את חשדו והחל לבצע בידוק בטחוני, שבמהלכו שלף המפגע סכין שבאמצעותה תקף את הקצין, שהגיב במהירות, ביצע ירי ונטרל את המפגע, שמותו נקבע במקום. הקצין פונה במצב קל לבית החולים ברזילי. מתחקור פרטי המפגע, עולה כי מדובר בתושב השטחים (חברון), בשנות ה 40. מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר ומפקד מרחב לכיש, נצ"מ ברק מרדכי, הגיעו לזירת הפיגוע בה קיימו הערכת מצב."


זירת הפיגוע באשקלון, צילום: דוברות מד"א.

מעיריית אשקלון נמסר: "העירייה באמצעות אגף ביטחון וחירום, מעניקה בשעות אלו סיוע באמצעים לוגיסטיים למשטרת אשקלון בזירת האירוע הבוקר (שלישי), במהלכו, במסגרת פעילות מבצעית של משטרת אשקלון לאיתור שב״חים בעיר, שלף אחד מהם סכין וניסה לפצוע את אחד מקציני המשטרה. הקצין פעל מיידית ונטרל את המפגע, שמותו נקבע במקום.

עיריית אשקלון מוסיפה לתגבר את יחידות הביטחון העירוני הפועלות בשטח, בהן יחידת האופנוענים החמושים, אשר מסיירות במוסדות החינוך ואיזורי המסחר המרכזיים על מנת להגביר את תחושת ביטחון התושבים ובמידת הצורך, לתת מענה מיידי לכל איום.

עיריית אשקלון שבה ומבקשת מהתושבים לשמור על עירנות גבוהה בימים אלו ולדווח לגורמי החירום על כל חשד שמתעורר."

ראש העיר, תומר גלאם מסר: ״אני מודה למשטרת אשקלון על פעילות נחושה המתבצעת בכל רחבי העיר להגברת הביטחון האישי, שמירה על הסדר הציבורי ואיתור שוהים בלתי חוקיים. עיריית אשקלון מקיימת כל העת שיתוף פעולה הדוק עם המשטרה וכוחות הביטחון ותמשיך להעמיד לרשותם כל סיוע אפשרי להתמודדות עם גל הטרור שפוקד את המדינה ולהשבת השקט.
מאחל החלמה מהירה לקצין הפצוע, שישוב במהרה לאיתנו״.

מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה ברק מרדכי הגיע הבוקר לבית החולים ברזילי, שם ביקר את פקד ו', קצין המשטרה מתחנת אשקלון שנטרל הבוקר את המפגע, ונפצע במצב קל.

במהלך הביקור שיבח מפקד המרחב את הקצין ואמר: "הפעילות שלך סיכלה פיגוע שיכול היה להיות מכוון גם כלפי אזרחים. התגובה המהירה והנחישות שלך, הובילו לנטרול המהיר של המפגע, בדיוק כפי שמצופה מכל שוטר וקצין בארגון. בשמי, בשם מפקד המחוז הדרומי והשוטרים, מאחלים לך החלמה מהירה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: