תגובות

"היו באפיסת כוחות": שוטרי היחידה הימית של אילת הצילו את חייהם של שני גולשים שנסחפו

ביום שישי בשעות אחר הצהריים המאוחרות התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל – משפחה ששהתה באחד מהחופים הדרומיים באילת דיווחה על אב המשפחה ובנו שיצאו לגלוש עם שני גולשים ונסחפו לכיוון דרום.

תוך דקות ספורות מצאו השוטרים את שני הגולשים סמוך לנמל אילת, לאחר שהאב נפל מהגלשן ונמצא בתוך המים ולא מצליח לעלות שוב על הגלשן ובנו אינו מסוגל עוד לחתור.
השניים שהיו באפיסת כוחות לא הצליחו לתפקד, כל זאת בעקבות רוח עזה שהחלה לנשוב בפתאומיות בשילוב אובך שגרם לראות לקויה.


השוטרים החלו בפעולות חילוץ כשהם מחלצים תחילה את הגולשים בזה אחר זה ולאחר מכן גם את גלשניהם. כל זאת תוך סיכון של כלי השיט המשטרתי בשל השטח הימי אליו נקלעו הגולשים ותנאי מזג האוויר.

לאחר שהשוטרים וידואו כי אינם זקוקים לטיפול רפואי ולדבר מה נוסף, סייעו לגולשים והחזירו אותם חזרה אל החוף ממנו יצאו. צפו בתיעוד:

תיעוד רגעי החילוץ כפי שתועד במצלמות הגוף של השוטרים, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

שוטרי יחידת השיטור הימי של משטרת מרחב אילת סיפרו: "רס"ר עידן זיתון ורס"ר מתן בוטבול, הוזעקו לטפל באירוע. תוך דקות ספורות מצאו את שני הגולשים סמוך לנמל אילת, לאחר שהאב נפל מהגלשן ונמצא בתוך המים ולא מצליח לעלות שוב על הגלשן ובנו אינו מסוגל עוד לחתור.
השניים שהיו באפיסת כוחות לא הצליחו לתפקד, כל זאת בעקבות רוח עזה שהחלה לנשוב בפתאומיות בשילוב אובך שגרם לראות לקויה.

רס"ר מתן בוטבול הוסיף: "איתרנו את הגולשים כשהם באפיסת כוחות, מתמודדים מול רוח חזקה, כשהם מטרים ספורים ליד סלעים חדים בחוף וכשהם נמצאים בין ריפים ושוניות. סביבה זו הביאה לפעילות חילוץ מורכבת יותר בשל הגישה הימית הסבוכה אל הגולשים".

פקד אפרת אקלר, דוברת משטרת מרחב אילת ציינה: "אירוע זה הסתיים בשלום בשל תושיית בני המשפחה בדיווח מהיר למוקד 100 של משטרת ישראל על האירוע. מה שאפשר לשוטרים להגיע במהירות אל הגולשים ולחלץ אותם ללא פגע. ייתכן כי ללא ההגעה המהירה של השוטרים למקום האירוע היה מסתיים אחרת. אנו קוראים לציבור להמשיך ולגלות ערנות לנעשה סביבם ולדווח למשטרה בכל אירוע חריג על מנת שנוכל להמשיך לפעול להבטחת שלום הציבור ובטחונו".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: