תגובות

צפו: עשרות חסידי ברסלב נכנסו לקבר יוסף בשכם בטענה שרצו לשפץ אותו – 2 נפצעו מירי מחבלים

לאחר ההשחתה של קבר יוסף אתמול, נכנסו במהלך הלילה כ-15 כלי רכב של יהודים חסידי שובו בנים מברסלב לקבר יוסף. באחד הרחובות סמוך לקבר, בוצע ירי ע״י מחבלים בשכם, לעבר אחד הרכבים. כתוצאה מהירי, שניים מהנוסעים ברכב, תושבי ירושלים ובני ברק, נפצעו קל עד בינוני והם פונו לבית החולים בלינסון. הרכבים יצאו כולם משכם.
מדובר צה"ל נמסר: ‏אזרחים ישראלים הגיעו למחסום לא מאויש באחת הכניסות לעיר שכם, פרצו את המחסום ונכנסו לעיר. לאחר זמן קצר הגיעו לאחד המחסומים המאוישים ביציאה מהעיר שני ישראלים עם פצעי ירי. כוחות צה״ל העניקו לפצועים טיפול רפואי בנקודה, ולאחר מכן הם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית חולים. ‏נסיבות האירוע בבדיקה."
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "כולנו מתפללים לרפואת הפצועים. שום דבר לא מצדיק את הרצחנות האכזריות והטרוריזם מבית מדרשה של הרשות הפלסטינית בראשות המחבל אבו מאזן. רק אתמול לפנות בוקר הרס ברברי בסגנון דאעש באתר הקדוש כל כך בקבר יוסף והיום ירי בדם קר ביהודים שבאו להתפלל. האחריות היא אך ורק על המחבלים של הרשות הפלסטינית ולא פחות חמור מכך על האנשים שממשיכים באובססיביות לשווק את חבורת המחבלים הזו. כ"פרטנר" שלהם הם צריכים למסור את לב ארץ ישראל. כדי להביא את המציאות הזו לכל מדינת ישראל. ובאותה מידה אני שב וקורא ואף דורש בשם ההתיישבות בשומרון בשם רבני השומרון – לא להגיע לקבר יוסף ללא הכניסות המתואמות שמתקיימות אחת לחודש באבטחתה של חטיבת שומרון. "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "רק ריבונות ישראלית תמנע ירי לעבר מתפללים. אנחנו צריכים להיות בעלי הבית על קבר יוסף. גם לפי הסכמי אוסלו הארורים, יש חופש גישה לקבר יוסף ואם הערבים לא מכבדים את זה הגיע הזמן שנחזור הביתה. עד שנחזור, הם צריכים לדעת שיש מחיר כבד על כל תקיפה נגד יהודים, או השחתת אתר קדוש ולא לתת להם הקלות, או לנהל משא ומתן עם טרוריסטים צמאי דם שמבחינת החברים של בנט בקואליציה, הם אנשי שלום צדיקים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: