תגובות

דרמה באשקלון: יהודי ישראלי חטף נשק מחיילת – וחוסל בירי ע"י מח"ט בנימין • תיעוד מהזירה

כוחות משטרה הוזעקו לצומת אשקלון (דרומית), בעקבות דיווח על ניסיון חטיפת נשק מחיילת. מפקד החטיבה המרחבית של בנימין, אלוף-משנה אליאב אלבז וחיילים שהיו באזור, חיסלו אותו.

לאחר זיהוי, החשוד הנו יהודי תושב ישראל שברח מהוסטל באזור.


חובש איחוד הצלה פינה את החיילת באמבולנס פרטי למרכז הרפואי ברזילי כשבשלב זה מצבה מוגדר קל.

צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה מעניקים סיוע למספר נפגעי חרדה בזירת האירוע בסמוך לצומת הכניסה הדרומית לאשקלון.

מחקירה ראשונית עולה כי תושב אשקלון מעורער בנפשו חטף נשק מחיילת באמצעות אקדח צעצוע, נהג אוטובוס שעמד ברמזור והבחין בחטיפת הנשק הסב את תשומת ליבו של אל"מ אלבז וצעק לו "מחבל חוטף שם נשק" – המח"ט רץ לעבר חוטף הנשק והחל בנוהל מעצר חשוד כאשר צעק לעברו וואקף וואקף! (עצור). חוטף הנשק המשיך לרוץ עם חרמונית צהלית גם כשהמחט ירה באוויר ואז הקצין ירה בו והרג אותו.

החשוד שחוסל.

מדובר צה"ל נמסר: "קצין צה"ל סיכל נסיון חטיפת נשק בסמוך לאשקלון. החשוד נוטרל. פרטים נוספים בהמשך".


ממשטרת ישראל נמסר: "מתחקור ראשוני בזירת האירוע, עולה כי החשוד הגיע לתחנת הסעה על כביש 4, שם הצליח לחטוף נשק מידיה של חיילת, וכוח צבאי שהיה באזור וזיהה את המתרחש, ביצע ירי ונטרל את החשוד – נעדכן כי לאחר זיהוי, החשוד הנו יהודי תושב ישראל."

אחמד אבו גודה חובש באיחוד הצלה ונהג אמבולנס פרטי מסר: "פיניתי מהזירה למרכז הרפואי ברזילי חיילת במצב קל. כמו כן: צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה בזירת האירוע".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

ראש העיר, תומר גלאם, שוחח לפני זמן קצר עם מפקד תחנת משטרת אשקלון, סנ״צ מאחר חכמון וקיבל ממנו תמונת מצב מלאה ועדכנית על האירוע החמור.

ראש העיר, תומר גלאם: ״לפני זמן קצר קיבלנו דיווח על ניסיון לחטוף נשק מחיילת בתחנת הסעה בצומת אשקלון. אני מברך על התגובה המהירה של כוחות הצבא שנטרלו את המחבל במקום. אנו בעיצומו של גל הטרור והניסיונות לפגע בנו לא נפסקים לרגע. אני שב וקורא לתושבים לגלות עירנות מוגברת ובכל מקרה של חשד לדווח מיד למשטרה. אנו מצידנו ממשיכים בהגברת הסיורים ונוכחות כוחות השיטור והביטחון בכל רחבי העיר. היו עירניים ושמרו על עצמכם״.


צילום: אלדד עובדיה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: