תגובות

צפו: מחבלים השחיתו את קבר יוסף בשכם – וזרעו הרס רב – "כמו דאעש"

מזעזע. רגע לפני חג החירות: הלילה, בסביבות השעה 02:15 הגיעו בצעדה כמאה ערבים, מתל בלאטה לאזור קבר יוסף הצדיק.

הפורעים הערבים, החלו ליידות אבנים לתוך מתחם הקבר, לאחר מס׳ דקות פרצו את שער הכניסה לקבר, נכנסו שברו את המצבה שעל הקבר הציתו את המקום, גרמו נזק לנברשת, לאחר מכן, עלו לגג וניפצו את מיכל המים ושברו את ארון החשמל במקום.


כוחות משטרה פלסטיניים, הגיעו למקום ולאחר זמן מה פינו את כלל הפורעים ממתחם הקבר.

הרס זה מתרחש 7 שנים לאחר שהוצת קבר יוסף ב-2015. אז מועצה אזורית שומרון הכניסה צוותים משלה בכדי לשפץ ולתקן את המקום הקדוש. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נמצא בקשר מאז שעות הלילה המאוחרות עם כלל הגורמים גם בצה"ל וגם במנהל האזרחי ומקיים איתם הערכות מצב. דגן עדכן את אנשי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב בזעם להרס הלילה : "זהו מעשה שאין יהודי שלא יזדעזע ממנו, הרס אחד המקומות הקדושים לעם היהודי, רגע לפני חג הפסח חג החירות, דבר שקורה אך ורק משום שמדינת ישראל הפקירה את אחד המקומות הקדושים לעם היהודי "לשמירתה" של הרשות הפלסטינית העבריינית. אנחנו דורשים להחזיר לאלתר את צה"ל לקבר יוסף, על עם ישראל במדינתו הריבונית לשמור על קודשיו. את המעשה שנעשה הלילה על כל בן תרבות לגנות, זוהי פגיעה לא רק בנכס צאן ברזל של העם היהודי אלא פגיעה באתר היסטורי בן אלפי שנים. על מדינת ישראל להחזיר את צה"ל למקום ואת ישיבת עוד יוסף חי. פעם נוספת הברברים מהרשות הפלסטינית מראים את פרצופם האמיתי: דאעש. הרשות הפלסטינית היא משענת קנה רצוץ במקרה הטוב והגורם לטרור בכל רחבי הארץ ולברבריות בקבר יוסף כפי שאנחנו רואים עכשיו פעם נוספת".


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה להשחתת קבר יוסף: "ראש הנחש הם אנשי הרש"פ שמחממים, מסיתים שותפים פעילים בטרור ופוגעים בקודשי ישראל. אם הייתה ממשלה בישראל היא הייתה צריכה לצאת למבצע ענק בתוך שטחי הרש"פ ולמחוק את ממשלת אבו מאזן- ממשלה של מחבלים טרוריסטים ששופכים דם יהודי ופוגעים בקודשי ישראל".

תגובת מועצת יש״ע להשחתת קבר יוסף: "ההשחתה הלילה של קבר יוסף היא עוד חציית קו אדום המעידה על רמה שפלה של אלימות ערבית ואיבוד ההרתעה מצידם. אנחנו מזועזעים מהמקרה ודורשים גינוי חריף מכל הגורמים המדיניים. צה״ל חייב לחזור לאתר קבר יוסף ולשמור על המקום הקדוש."

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר להשחתה החמורה בקבר יוסף – בהודעה שהוציא ב-3 שפות (עברית, ערבית ואנגלית): "אירוע השחתת קבר יוסף הוא חמור ביותר. מדובר בפגיעה קשה בחופש הפולחן באחד המקומות הקדושים ביותר לכל יהודי, וברגשות העם היהודי כולו, דווקא בעיצומו של החג הקדוש למוסלמים. ישראל תדאג לתקן את המתחם, להחזירו לקדמותו במהירות, ולפעול בכל האמצעים כדי שמקרה כזה לא יחזור.
לצד זאת, העברתי הבוקר מסר חריף לרשות הפלסטינית – שנדרשת לתגבר את הכוחות שלה במקום באופן מיידי, ולפעול מול הפורעים והמחבלים שפוגעים ביציבות, בביטחון ובמקומות הקדושים."

"حادث انتهاك حرمة قبر يوسف أمر خطير للغاية، حيث يدور الحديث عن اعتداء فاحش على حرية العبادة في أحد الأماكن الأكثر قدسية بالنسبة لكل يهودي، وعن المساس بمشاعر الشعب اليهودي كله، وذلك في أوج الشهر المقدس لدى المسلمين.
ستحرص إسرائيل على ترميم المكان، وإعادته إلى سابق عهده على وجه السرعة، واتخاذ كافة التدابير تجنبًا لتكرار مثل هذا الحادث.
وإلى جانب ذلك، نقلت هذا الصباح رسالة حادة إلى السلطة الفلسطينية المطلوب منها تكثيف تواجد قواتها في المكان فورًا، واتخاذ الإجراءات بحق المشاغبين والمخربين الذين يمسون بالاستقرار والأمن والأماكن المقدسة."

“The vandalism of Joseph’s Tomb is a grave event and a serious violation of freedom of worship in one of the holiest places for every Jew. It violates the feelings of the entire Jewish nation, especially when it occurs during the Muslim holy month.

The State of Israel will take action to ensure that the site will be refurbished and quickly returned to its original condition. In addition, we will take all the measures necessary to prevent such incidents.

This morning, I have delivered a strong message to the Palestinian Authority, demanding the immediate reinforcement of their officials on-site, and decisive action against rioters and terrorists that harm stability and security in holy places.”


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: