תגובות

הפיצוץ במשרד הבריאות בנצרת: פוענח סיבת הנחת המטען הכבד – 2 עבריינים נעצרו ע"י שב"כ • תיעוד

בשעות הלילה של ה- 8.11 סמוך לשעה 21:51 נשמע פיצץ עז בעיר נצרת.

כוחות משטרה רבים הוזנקו לאיתור מקור הפיצוץ ודיווחים של עשרות אזרחים מבוהלים התקבלו במוקדם 100.


השוטרים איתרו כי המקור לפיצוץ היה מטען גדול שפוצץ בכניסה ללשכת משרד הבריאות בנצרת. הפיצוץ העז העיף את דלת הלשכה וגרם לנזק רב.

אחד מכיווני החקירה שעלו היה כי הדבר נעשה בתגובה לפשיטה של המשטרה וגורמי האכיפה השונים על בתי עסק לממכר מזון שבבעלותם של גורמים עבריינים. פעיליות שהמשטרה יוזמת במסגרת מאבקה בארגוני הפשיעה המשתמשים בבתי העסק להלבנת כספים.

צילומים שנאספו ממצלמות אבטחה בעיר גילו כי שני חשודים רכובים על אופנוע הגיעו למקום, אחד מהם ירד מהקטנוע והניח את המטען, השניים הסתלקו מהמקום בנסיעה, וזמן קצר לאחר מכן המטען התפוצץ.

הפגיעה במשרד ממשלתי הביאה לעירוב השב"כ בחקירה. 2 חשודים נעצרו: ג׳פער פאחורי בן 20 מנצרת, ועלי כליבאת בן 22 מבסמת טבעון, ולאחר חקירה מאומצת של כוחות הביטחון וימ״ר צפון פרקליטות מחוז צפון תגיש נגד 2 החשודים כתבי אישום.

שני החשודים הנאשמים- הם נהג הקטנוע וקרוב משפחה אשר סייע לו. חשוד שלישי, שעל פי החקירה הוא זה שהניח את המטען, נמלט מהארץ והפעילות לאיתורו נמשכת.


לפי כתב האישום, שהגיש עו״ד עמוס דניאלי, אחיו של פאחורי וגיסו של האח נסים כליבאת, תכננו לפוצץ מטען חבלה סמוך למשרדי נפת נצרת של לשכת הבריאות, השייכת למשרד הבריאות, בנצרת, במטרה לפגוע במשרדים ולגרום לבהלה. הנאשם עלי שהוא קרוב משפחה לנסים נפגש איתו בבסמת טבעון. נסים אשר נשא איתו מטען נפץ ומערכת הפעלה אלחוטית עם שלט אסף את עלי ברכבו, והשניים נסעו לנצרת, במטרה לממש את התכנית ולפוצץ את המטען במשרדים.

נסים והנאשם עלי הגיעו לביתו של הנאשם געפר וסיכמו כי הנאשם עלי ייסע עם הרכב עד למשרדים על מנת להתריע להם על הימצאות כוחות משטרה בציר התנועה. בהמשך לסיכום זה, יצא הנאשם עלי ברכב לכיוון המשרדים. משלא נתקל בכוחות משטרה בדרך, המתין סמוך למשרדים.

מספר דקות לאחר מכן, יצאו הנאשם געפר ונסים באמצעות קטנוע ולבשו קסדות וכפפות. נסים ירד מהקטנוע, הניח את המטען סמוך לדלת, וחזר בריצה לקטנוע. הנאשם געפר החל בנסיעה, ולאחר מספר מטרים פוצץ נסים את המטען באמצעות שלט.

כתוצאה מפיצוץ המטען נהרסה דלת המשרדים, חלק מחדרי המשרדים בקומת הכניסה, ניזוקו מפיסות מתכת שהועפו. לאחר מכן שרף הנאשם עלי את הבגדים שלבש בעת פיצוץ המטען, ונפטר מהקסדות.

התיק נחקר על ידי שירות ביטחון כללי וימ"ר צפון.

תיעוד מהזירה: מטען הושלך ללשכת משרד הבריאות בנצרת, נזק רב נגרם במקום – אין נפגעים

ממ"ז צפון, ניצב שמעון לביא – אמר: ״ארגוני פשיעה שאנחנו רודפים שלחו קבלנים, שכרי חרב, להרתיע עובדים במשרד הבריאות שסייע לנו באכיפה, בדומה לפעם הקודמת שניסו להרתיע אותנו על ידי ירי אל עבר בנקים בצפון. בפעם הקודמת זה הסתיים בקרב יריות עם עבריין הרוג ושני שנלכד ונשפט, והפעם עם שניי עבריינים שהובאו לדין. אנחנו לא נרפה ולא נבליג ונגיע גם למי ששלח אותם, השוטרים שלנו כמו כל עובדי הציבור שלוקחים חלק באכיפה כאן בצפון, פועלים מתוך תחושת שליחות ואחריות לבטחון האזרחים, ואנחנו נמשיך ונרדוף את ארגוני הפשיעה עד לחיסולם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: