תגובות

המאבק בפשיעה: פוענח רצח שמעון דדון סמוך לקניון הזהב ברשל"צ – 4 עבריינים נעצרו • צפו בתיעוד

הותר לפרסום: היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז ת"א הצליחה לאחר חקירה מסועפת לפענח את רצח שמעון (שימי) דדון ב-18/8/21 סמוך לקניון הזהב בראשל"צ.

קטע ממצלמות אבטחה שתיעדו את האירוע ודברי ראש צוות החקירה בימ"ר ת"א רב פקד ערן דותן.

פעולות החקירה של הימ"ר, הובילו למעצרם בתחילת החודש שעבר, של ארבעה חשודים במעורבות ברצח, והשבוע הוגשה בעניינם הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.


על פי החשד, הארבעה רונן ירמיהו בן 22 מדימונה, רן יחזקאל בן 22 מאור יהודה, גל שושני בן 48 מבית דגן ודור יוסף בן 27 מרמת גן, ביצעו את הרצח במסגרת סכסוך מתמשך עם קבוצת עבריינים אחרת.

במסגרת החקירה, הצליחו חוקרי הימ"ר לשחזר את פעולות החשודים, יחד עם אחרים, ביום הרצח לרבות ההערכות המקדימה לביצוע הרצח, הרצח עצמו וההימלטות מהמקום .

על פי החשד, החשודים ירמיהו ויחזקאל הצטיידו בקטנוע TMAX גנוב עם לוחיות מזוייפות ואקדח מסוג גלוק, ונערכו באזור אור יהודה. החשוד שושני, על פי בחשד, יצר קשר עם חברי קבוצת העבריינים המסוכסכת בכדי להניע אותם להגיע לפגישה באזור קניון הזהב בעניין חוב כספי שלו אליהם.

מהחקירה עלה כי שושני הגיע לפגוש את החבורה ליד קניון הזהב, ובמהלך הפגישה, בעודו מתרחק מהחבורה, הגיע אל המקום הקטנוע בו נהג יחזקאל ומאחוריו ירמיהו. החשוד ירמיהו שלף אקדח והחל לירות לעבר הקבוצה היריבה שהחלו להימלט בריצה ובקטנוע. ירמיהו, על פי החשד, זינק מעל הקטענוע והחל לרדוף בריצה אחר דדון תוך כדי ירי. דדון נפגע מהיריות והחשודים נמלטו מהמקום. כוחות רפואה שהגיעו אל המקום קבעו את מותו של דדון.

למחרת הרצח עברה החקירה לטיפול ימ"ר ת"א והחלו פעולות סמויות רבות של איסוף ראיות ומאמץ טכנולוגי לגילוי המעורבים ברצח. ב-6/3/22 נעצרו יוסף ושושני וכן יחזקאל וירמיהו העצורים במסגרת כתב אישום אחר לאחר שנעצרו על ידי ימ"ר ת"א.


השבוע כאמור, הבשילה החקירה עם הגשת הצהרת תובע נגד הארבעה בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.


תגובות לכתבה:

 1. שיר

  יש להם שמות של 'צדיקים'.
  אך התנהגות של רשעים.
  מה שמוכיח שהמעשה שלך יותר חשוב מהשם שנתנו לך הוריך,
  בושה לכם. בושה לנו לחיות בארץ איתכם ביחד.
  בוז.

כתיבת תגובה: