תגובות

היום הראשון לרמדאן: עימותים בשער שכם – 5 מתפרעים נעצרו • צפו בתיעודים

בזמן ששוטרי משטרת ישראל פועלים לאפשר לרבים לציין את חודש הרמדאן ולהגיע לעיר העתיקה בירושלים ולהר הבית בבטחה, ביומו הראשון של הרמדאן החלו בשעות הערב הפרות סדר מלוות בקריאות הסתה באזור שער שכם כשמפרי סדר החלו בידויי בקבוקים, אבנים וחפצים לעבר השוטרים. בנוסף, בסמוך למקום הבעירו פח.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

כוחות משטרה גלויים וסמויים, פועלים בשעה זו באזור למעצר והרחקה של מסיתים ומפרי הסדר. עד כה נעצרו לחקירה חמישה חשודים מפרי סדר בגין ידויי חפצים והפרת הסדר הציבורי, ובהמשך צפויים מעצרים נוספים של חשודים שתועדו מיידים חפצים לעבר כוחות המשטרה ועוברי אורח.


בתוך כך, לפני זמן קצר נעצר ע״י המשטרה באזור חשוד שהעלה לרשת הטיק טוק סרטון בשידור חי שבו איים לפגוע בכוחות הביטחון. והוא מובל בשעה זו לחקירה במשטרה.

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "מי שיבחר להפר את הסדר, להתפרע ולנהוג באלימות מכל סוג שהיא – פוגע קודם כל בציבור גדול של מתפללים, סוחרים ומבקרים – שרובו המכריע חפץ לחגוג את הרמדאן בשלום ובבטחה תוך שמירה על חופש הפולחן. לא נאפשר לאותם שוליים מסיתים ואלימים להפר את הסדר."

עוד הוסיפו: "אנו קוראים לציבור לציין את חודש הרמדאן כחוק, להישמע להוראות השוטרים ולהימנע מאלימות והפרות סדר מכל סוג שהן."צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: