תגובות

יו"ר הכנסת אדלשטיין: "העתיד שלנו יהיה מבוסס על דו קיום.‏ – ברק, ראש הממשלה הכי כושל ותבוסתני בתולדת מדינת ישראל"

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין במושב הפתיחה של כנס הרצליה:

"‏אהוד ברק הוא ראש הממשלה הכי תבוסתני וכושל שהיה למדינת ישראל. הוא רוצה שנחזור לקונספציה של ויתורים – כך הגענו לאינתיפאדה השניה. מה רוצים? לעשות עוד ויתורים ולהגיע לאינתיפאדה שלישית? אני מקווה שהוא לא יעבור את אחוז החסימה".


בנושא המדיני אמר אדלשטיין: "אנחנו בחלון הזדמנויות נדיר וצריך להחיל את הריבונות על היישובים ביו"ש. הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה.

אנחנו רוצים לחכות קודם במזרח התיכון להסכמי שלום כוללים או שאנחנו רוצים לטפל בסוגיות שלא מחכות לנו כבר עכשיו?

פעם היו באות אליי משלחות ותוך 2 דקות מסבירות לי איך לעשות שלום. אני שיניתי את הגישה הזאת.

לפני 10 שנים נאמתי בכנס הריבונות. היו קולות ששאלו מה שר בישראל עושה במפגש ההזוי הזה. היום אני יושב עם מנהיגי עולם ומדבר איתם על זה והם מקבלים את הגישה כלגיטימית. לפני כמה שנים מי שדיבר על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים נחשב הזוי וירושלים הייתה אמורה לההרס ולחרב ושום דבר לא קרה בנתיים.
אותו הדבר ברמת הגולן.

אני שמח מאוד שכבר לא מדברים איתי על ההזוי אלא על הפרטים. הפרטים ניתנים לדיון.


תמיד אמרו לחשוב מחוץ לקופסה. עכשיו אני רואה סממנים טובים לחשיבה כזו. בוועידת בחריין יש ניסיון לשנות את המצב שבו המזרח התיכון כולו כולל מדינות שמאוד רוצות לשתף פעולה עם ישראל – כולם בני ערובה של הסרבנות הפלסטינית. פעם ראשונה מנסים להוציא אותנו מהמצב הזה ולעשות שת"פים בתחומי חיים מים טכנולוגיה".

על היוזמה שלו לביטול הבחירות אמר: "הביטול טרם בוטל ולא במקרה שלא ראית הודעות מתלהמות מאף צד. ההערכה שלי שאם לא נצליח להגשים את היוזמה שלי אחרי 17.9 בדיוק אותם שחקנים ישבו סביב אותו שולחן ויצטרכו לדבר על הנושאים שהם כרגע מסרבים לדבר עליהם. עדיף היה למדינה שלנו ולציבור כולו לסכם את הדברים כבר עכשיו ולחסוך שלושה חודשים מיותרים ומיליארדים. לפחות אוכל להסתכל על עצמי במראה אחרי ה17.9 ולדעת שניסיתי. עוד לא איבדתי סופית את התקווה כי בכל זאת לפעמים השכל הישר גם צריך לעבוד. הרי מי מבטיח שלא יהיה בחירות גם בפעם השלישית?".

על יחסי שלוש הרשויות אמר אדלשטיין: "הגיע הזמן לעסוק בהפרדת רשויות. הממשלה לא רואה את הכנסת ממטר ורואים את התוצאות.

בכנס לשכת עורכי הדין הצעתי בפומבי ישבתי לצד הנשיאה הקודמת נאור והצעתי להקים פורום בניסיון ליצור הידברות. אני עדיין מחכה לתשובה.

אני מוטרד משיח של די 9 זה לא השיח שלי. אבל אני גם לא בגישה של כל מי שאומר שצריך לעשות רפורמות או להידבר – הופך מיד לפאשיסט ואויב הדמוקרטיה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: