תגובות

למרות המצלמות בשמעון הצדיק: מחבל תקף ופצע חרדי, המשטרה סגרה את התיק – "התוקף לא אותר"

מחבל ערבי תקף ופצע צעיר חרדי בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. האירוע תועד במצלמות האבטחה הפרוסות בכל האיזור, הפצוע בסיוע ארגון חוננו הגיש תלונה במשטרה, אך למרות המצלמות במקום – התיק נסגר לאחר "שהתוקף לא אותר". הצעיר שנפצע מסר לחדשות כל העולם: "המשטרה לא רוצה לעשות כלום! לא מעניין אותם כל הפיגועים שיש, סוגרים את כל התיקים." צפו:

מחבל ערבי תקף ופצע צעיר חרדי בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. התקיפה אירעה לפני כחודש וחצי – בתאריך 13.02.2022 (י"ב אדר א' התשפ"ב ), צעיר יהודי נפצע בינוני מדריסה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים, דקות לאחר מכן, במהלך טיפול בפצוע – נחמן, צעיר חרדי שהיה בזירה, נפצע קל בראשו מדקירה של מחבל ערבי שקפץ עליו מאחור ונמלט. הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים.

נחמן מפונה לבית חולים אחרי שנדקר בראשו. צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם.

עימותים בשמעון הצדיק בירושלים: 2 יהודים נפצעו בינוני וקל מדריסה ודקירה – 6 נעצרו | צפו


זמן קצר אחרי הפיגוע, המשטרה עצרה ערבי שנסע בפולקסווגן שחורה ונמלט מהמקום לאחר שדרס את היהודי – אחרי תחקור קצר, הוא שוחרר בטענה שניסה להימלט מתקיפה של יהודים. 5 חשודים נוספים נעצרו במהלך ההפרת סדר באזור.

נחמן שנפצע בפיגוע, טופל בבית החולים שערי צדק ושוחרר מבית החולים במהלך הלילה לאחר שעבר סדרת טיפולים. למחרת הוא פנה לתחנת המשטרה והגיש תלונה על התקיפה.

חודש וחצי לאחר הפיגוע, קיבל נחמן מכתב על סגירת התיק: "התקבלה החלטה לסגור את התיק ולא להעמיד לדין את החשודים מהעילה: טרם אותרו חשודים בביצוע העבירה ולפיכך הוחלט על סגירת התיק והמשך בחינה במישור המודיעיני. הודעה בכתב תישלח אליך על ההחלטה ועל זכותך להגיש ערר, תוך 60 יום ממועד קבלת ההודעה", נכתב בהודעה.

נחמן קיבל בהלם את הבשורה על סגירת התיק, בראיון לחדשות כל העולם אמר: "הגשתי תלונה במשטרה לפני כחודש וחצי על פיגוע דקירה, יום לאחר האירוע. אמש קיבלתי הודעה מהמשטרה על סגירת תיק מחוסר ראיות, שזה לא הגיוני! יש כעשרה מטרים משם עמוד של מצלמות אבטחה של המשטרה ואפשר לראות באופן מכוון את האירוע (התרחש בזמן הדריסה במוצאי שבת, שהתיק נסגר ולא הוכח כלאומני), בניגוד לאירוע שהתרחש במקביל, התיק שלי כן הוכח כלאומני וגזעני, ואני שואל את המשטרה, למה??"


עוד הוסיף ואמר: "המשטרה לא רוצה לעשות כלום! לא מעניין אותם כל הפיגועים שיש לאחרונה, סוגרים את כל התיקים ומשאירים את המחבלים חופשיים."

ניסו לשרוף אותם בחיים: מחבלים הציתו בית יהודי בשכונת שמעון הצדיק – אחרי שרכבו הוצת 9 פעמים

כזכור, העימותים במקום החלו לאחר שמחבלים הציתו וניסו לשרוף ולרצוח את משפחת יושובייב בביתם בשמעון הצדיק בירושלים, זאת לאחר שהציתו את ביתם מספר פעמים ותשעה רכבים נשרפו להם כליל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: