תגובות

טרגדיה בנתיבות: אברהם סעדיה ז"ל – טבע למוות בדלי צבע בביתו

בשעה 17:54 התקבל דיווח על פעוט שטבע בדלי צבע בבית בנתיבות. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה ממושכות בתינוק כבן שנה והוא פונה תוך כדי פעולות החייאה להמשך טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע שם למרבה הצער נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.


הדלי שממנו חולץ הפעוט אברהם סעדיה ז"ל.

מדובר בפעוט אברהם סעדיה ז"ל, בן שנה ושלושה חודשים, הוא הותיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות. הוא יצא מהדלת האחורית כשמשפחתו צבעה את הבית ונכנס לדלי, אחותו הילדה מצאה אותו שם.

אברהם סעדיה ז"ל.

צוותי חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה הגיעו לבית המשפחה והעניקו סיוע לאמא ולבני משפחתו של הפעוט עקב אופי האירוע הקשה והמצער.

החובשים של מד"א מעוז ויברמן ואושר אסולין שהגיעו למקום רכובים על אופנועי מד"א סיפרו: "כשנכנסו לרחבת הבניין ראינו את הפעוט כשהוא מחוסר הכרה ומכוסה בצבע. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל ביצוע עיסויים והנשמות תוך כדי שאנחנו שואבים את הצבע שחדר לריאות בעזרת ציוד רפואי מיוחד. המשכנו בפעולות ההחייאה יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ אבל בסופן נאלצנו לקבוע את מותו."

צילום: דוברות מד"א.

חובש הצלה יהושע בלאיש סיפר: "כשהגעתי לבניין הביאו לי תינוק כבן שנה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה לאחר שככל הנראה טבע בדלי של צבע. התחלתי מיידית בפעולות החייאה כאשר תוך כדי פעולות החייאה הצטרפו פראמדיקים וחובשים של מד"א והוא פונה תוך כדי המשך פעולות החייאה להמשך טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם למרבה הצער נאלצו הרופאים לקבוע את מותו".


בארגון איחוד הצלה קוראים בפרט בימים אלו בעת ההכנות לקראת פסח לנקוט בכללי הבטיחות ובזהירות הנדרשת בהכנות והניקיונות לקראת חג הפסח ולא להשאיר גיגיות מלאות מים או דליי צבע ללא השגחה או במיקומים שיש לפעוטות גישה בכדי למנוע אסונות ופציעות.

בימים האחרונים ומידי שנה חלה עלייה דרמטית של מקרי פציעות בזמן ההכנות לחג הפסח וראוי להפיק לקחים ולעשות את ההשתדלות המרבית בכדי למנוע מקרים נוספים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: