תגובות

המפכ"ל ללוחמים הפצועים: "המחבלים תכננו מסע הרג – הם לא ידעו שאתם במסעדה סמוכה" • צפו

בסיום הערכות המצב ביקר הלילה מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי את הפצועים מהפיגוע הקשה בחדרה ביניהם הלוחמים שחיסלו את המחבלים ובפעילותם מנעו מסע הרג שיכל לגבות יותר קורבנות.

מלווה במפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, וראש אמ"ש, ניצב בועז גולדברג, הגיע מפכ"ל המשטרה הלילה לביקור 4 לוחמי מג"ב שנפצעו בפיגוע ושמאושפזים בבית החולים הלל יפה בחדרה. האחד הגיע במצב קשה ולאחר ניתוח הוגדר באורח בינוני ויציב, השני באורח בינוני ושניים באורח קל.

המפכ"ל אמר ללוחמים הפצועים: "זהו ערב קשה בו איבדנו שני לוחמים אך בפעילותכם אני יכול לומר בוודאות שהצלתם חיים של לא מעט אזרחים. שני המרצחים הגיעו עם כמות אמצעי לחימה ותחמושת גדולה ואם לא היו נפגעים באותו רגע היינו מתעוררים לבוקר אחר. הם תכננו מסע הרג הרבה יותר גדול ותכננו לרצוח כל מה שיעבור בדרכם. מה שהם לא ידעו שבמסעדה סמוכה ישבתם אתם, טובי הלוחמים של משטרת ישראל. הפעילות שלכם, לוחמי הימ"ס הייתה מדויקת, חתרתם למגע וניהלתם קרב יריות ארוך עד שהצלחתם לחסל את המחבלים. הקרב הזה גבה גם מחיר של פצועים בקרב השוטרים אך זוהי השליחות שלוקח עצמו כל שוטר ולוחם במשטרת ישראל. כך אני מצפה משוטרי משטרת ישראל להגיב, לחתור למגע ולהסתער לעבר האיום עד להשגת הכרעה."


מפקד מג"ב אמר לפצועים: "זהו יום קשה כחיל. הצלתם את מדינת ישראל מיום דמים ומרצח של עשרות אזרחים וזו גבורה. אם לא אתם כאן היה מתבצע פיגוע המוני. בסוף אנחנו החומה, וכשמתקבל אירוע כזה אנחנו יודעים להגיב ולשמחתנו היו שם לוחמי ימ"ס שהגיבו בגבורה, באומץ ובחתירה למגע וזה לפני שהיו לנו הרוגים אזרחים. לצד זה שילמנו מחיר מאוד יקר."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: