תגובות

הותר לפרסום: שיראל אבוקרט ז"ל ויזן פלאח ז"ל הם הלוחמים שנרצחו בפיגוע הקשה בחדרה

גבורתם של הלוחמים: משמר הגבול מרכין ראש לזכרם של הלוחם רש"ט יזן פלאח ז"ל והלוחמת רש"ט שיראל אבוקרט ז"ל שנפלו הערב בקרב עם מחבלים חמושים שביצעו פיגוע ירי לעבר כוחותינו ונוטרלו לאחר קרב יריות עם מסתערבי מג"ב בעיר חדרה.

במהלך קרב היריות של לוחמי משמר הגבול עם המחבלים החמושים נפצעו באורח קל עד קשה שלושה לוחמים ולוחמת נוספים, שפונו לבית החולים הלל יפה.


רש"ט יזן פלאח ז"ל, בן 19, תושב כסרא סמיע. התגייס למשמר הגבול לפני כשנה ושירת בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

רש"ט שיראל אבוקרט, בת 19, תושבת נתניה. התגייסה למשמר הגבול לפני כחצי שנה ושירתה בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. השאירה אחריה הורים ואח.


פיגוע קשה בחדרה: מחבלים פתחו בירי, רצחו 2 אזרחים ופצעו שישה – 2 המחבלים חוסלו • תיעוד

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "הלוחמים נלחמו בגבורה, אנחנו משתתפים בצערן ומחבקים את משפחותיהם של הגיבורים יזן ושיראל ז"ל שהגנו בגופם על אזרחים ובכך הצילו חיי אדם רבים. לוחם ולוחמת צעירים, בעלי מוטיבציה גבוהה, שמסרו נפשם למען ביטחון אזרחי ישראל."

יהי זכרם ברוך.

דבריו של סגן מפקד ימ"ס איו"ש, רפ"ק י' שיחד עם הלוחמים הביאו לניטרולם של המחבלים. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "הלב נשבר ממותם של לוחמי מג"ב שיראל אבוקרט ז"ל ויזן פלאח ז"ל, שנפלו כשהגנו בגופם על אזרחים מפני רוצחים שפלים. לא נשכח את גבורתם. אני מאחל רפואה שלמה לפצועים ושולח את תנחומיי העמוקים למשפחות. פיגוע שני של תומכי דאעש בתוך ישראל, מחייב את כוחות הביטחון להסתגלות מהירה לאיום החדש.
וכך נעשה. אני קורא לאזרחים להמשיך לגלות עירנות. יחד, נוכל גם לאויב הזה".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: