תגובות

בעקבות מחסומי הצבא: תלמידי ישיבת חומש עברו לינץ' סמוך לשבי שומרון • תיעוד

שני תלמידי ישיבת חומש אשר עשו דרכם ברגל לישיבה דאך שבי שומרון, לאחר שלא הורשו לעבור את המחסום, הותקפו על ידי עשרות מחבלים סמוך לכפר בורקא שבפאתי חומש. הפורעים ביצעו בהם לינץ' והיכו אותם באלות, באבנים ובמוטות. שני הבחורים נפצעו ממכות בכל חלקי גופם, אחד מהם נפצע קל בראשו והשני פצוע קל בידו. כוחות רפואה חברו למקום.

מישיבת חומש מסרו בתגובה: "הליץ' שעברו שני תלמידי הישיבה הסתיים בנס! בקלות רבה הוא יכול היה להתדרד למצב עצוב וטרגדי הרבה יותר. הערבים בסביבת חומש ממשיכים כל העת לתקוף את בחורי הישיבה בדרכם ללמוד תורה בחומש ועושים כל שביכולתם כדי להוביל להרס הישיבה.
אנחנו נמצאים כבר 4 חודשים במערכה להצלת הישיבה, מערכה שהחלה עם הרצח של תלמיד הישיבה חברנו האהוב יהודה דימנטמן הי"ד. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להתעשת ולהבהיר שישיבת חומש תשאר כאן לעד!"


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הדם על היידים של בני גנץ. המחבלים מרימים ראש בגלל השר גנץ שהורה להציב מחסומי צבא בדרך לחומש וגורם לסכנת חיי המתיישבים שנאלצים להגיע בדרכים אחרות".

ח"כ בן גביר הוסיף: האלימות והטרור של המחבלים עוברים בשקט כדי לא להרגיז את האחים המוסלמים בקואליציה. במקום שהצבא ייצא לפעולה נרחבת ביו"ש וישמיד את קיני הטרור, מנהלת הקואלציה דיונים על אלימות מתנחלים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב על המתקפה ואמר: "זהו המשך ישיר לרדיפה של הממשלה כנגד חלוצי חומש, הם רואים כיצד הממשלה נותנת פרס למחבלים ומנסה לפעול דווקא נגד היהודים בחומש, והמחבלים מקבלים מוטיבציה לפגוע. אוזלת היד של הממשלה היא זו שנותנת רוח גבית לתקיפת ישראלים בכל מקום. אם בבאר שבע, אם בירושלים ואם בחומש אם לא תהיה הרתעה, נמשיך לראות ישראלים קורבן לתוקפנות של הרשות הפלסטינית הרצחנית".


(אחד הפצועים מטופל. קרדיט צילום: ישיבת חומש)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: