תגובות

תיעוד: זה מה שגילו הבוקר יחידת השיטור הימי באילת לאחר התרחשות שעורר את חשדם • צפו

היום (שישי) בשעות הבוקר המוקדמות, בעת סיור שגרתי במפרץ אילת של שוטרי היחידה הימית של משטרת אילת, הבחינו השוטרים: סמ״ר (מתנדב) אילן אנקרי ורס״מ קובי לוי, בהתרחשות במים סמוך למשולש הגבולות.

להפתעתם ושמחתם הרבה הבחינו בלהקה של כ-40 דולפינים משני סוגים שונים, שוחים להם להנאתם ועושים דרכם למפרץ אילת.


תיעוד מהמפרץ, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

רס״מ קובי לוי, שוטר ימי, סיפר: ״הבחנו בהתרחשות חריגה ומיהרנו להגיע למקום, להפתעתנו ושמחתנו הרבה הבחנו בלהקה של כ-40 דולפינים משני סוגים שונים שוחים להם להנאתם ועושים דרכם למפרץ אילת״.

שוטרי היחידה הימית הגדילו לעשות וביקשו ללמוד על האורחים החדשים שהגיעו למפרץ אילת, ופנו למרכזת תצפיות יונקים ימיים בים האדום, הביולוגית הימית, דפנה פיינגולד, שהסבירה:

״בים האדום ישנם כ-16 מיני יונקים ימיים (לוויתנים ודולפינים). דולפין ממין סטנלה ברודה (Stenella attenuate) הוא אולי המין הנפוץ ביותר בים האדום. רוב הדיווחים והתצפיות נרשמו באזור צפון הים האדום ומפרץ עקבה/אילת, אך סביר להניח שמין זה חי גם באזורים דרומיים יותר, אך נדיר מאוד לראותם במפרץ סואץ הרדוד.

לא פעם נצפה המין הזה בשילוב עם מיני דולפינים אחרים, בעיקר עם סטנלה ארוכת החרטום ולעיתים גם עם דולפינן ים סופי. היום זו אחת הפעמים הבודדות (אולי היחידה שמתועדת) שמין זה נצפה בשילוב עם הגרמפוס האפור, שגם הוא מין נפוץ מאוד בים האדום.

גודל הלהקה של המין הזה בים האדום נע בין 1-50 פרטים, להקות יכולות למנות גם 200 פרטים. ישנם מקרים בודדים בהם היו גם להקות גדולות יותר של עד 300 פריטים.


הסטנלה הברודה חיה באזורי מים עמוקים ולכן הים האדום הוא אזור כה ייחודי שכן הים העמוק נמצא בקרבת החוף, דבר שמאפשר לנו לקבל מבט חטוף על מין שבדרך כלל נמצא עמוק בתוך הים, רחוק מהחוף״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: