תגובות

צפו: שוטרים פרצו לביתו של תושב המרכז – וסירבו לצאת על אף שלא היה בידם צו

שוטרי תחנת יפו פרצו לביתו של נער שהיה במעצר בית, ללא צו חיפוש ובניגוד לחוק, וסרבו לצאת. עו"ד המשפחה מנשה יאדו מטעם ארגון חוננו "רשויות האכיפה דורסות את הזכויות הפוליטית של הציבור שנלחם על הזהות היהודית של מדינת ישראל"

אירוע פריצה חריג במהלך חג הפורים: שוטרי תחנת יפו פרצו לבית קרובי משפחה של קטין השוהה במעצר בית, זאת ללא אישור וללא צו מתאים. למרות בקשות בעל הבית סרבו השוטרים לעזוב את המקום.

השוטרים הגיעו לבית בעיצומו של חג הפורים במסגרת ביקורת מעצר בית לקטין, וגם לאחר שהודו שאין בידם צו חיפוש או צו אישור כניסה לבית, סרבו לבצע את הזיהוי והביקורת מבחוץ, כפי שניצן על פי חוק.


לדברי המשפחה, זו אינה הפעם הראשונה בה שוטרים רומסים את זכויותיהם ופורצים לביתם ללא כל אישור. בדיקת המשטרה נערכת בין 4-5 פעמים מדי יום, ומהווה עול גדול על בני המשפחה. הכניסות המרובות יוצרות בנוסף אירועים טראומתיים ומבישים. באחת הפעמים בהם שוטרים נכנסו ללא התראה, הם ראו את אחת מבנות המשפחה הדתית בלבוש שהן אינן יוצאות בו מהבית, ופגעו באורחות חייה.

את הקטין מייצגים עו"ד עדי קידר ועו"ד משה פולסקי מארגון חוננו. עו"ד מנשה יאדו צפוי להגיש בימים הקרובים תביעה מטעם ארגון חוננו נגד המשטרה בגין הפרת זכויות המשפחה "המלחמה על הצביון היהודי של מדינת ישראל ועל הצביון הדמוקרטי של השלטון היא מלחמה אחת. בימים אלו בהם לצערנו הרב רשויות האכיפה דורסות את הזכויות הפוליטית של הציבור שנלחם על הזהות היהודית של מדינת ישראל. אנחנו נתרגם את האינטרסים הצודקים שלנו לטענות משפטיות וכתב תביעה יוגש בימים הקרובים", הודיע עו"ד יאדו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: