הזוי | "אתה יכול לשכור חברת אבטחה פרטית": המשטרה מסרבת להחזיר למנטרל המחבל את נשקו

ארגון חוננו מסייע לאזרח שניטרל את המחבל מול משטרת ישראל אשר מסרבת להחזיר לאזרח את נשקו, כעת בתחנת המשטרה, לאחר שמסר עדות על הפיגוע הקשה.

רגע חיסול המחבל.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמסייע לתושב דורש מהמשטרה להשיב לאזרח את נשקו "‏המשטרה מסרבת להחזיר ליורה אשר נטרל את המחבל את נשקו האישי, חרף דרישתו והחשש שלו לאור העובדה שתמונתו מתנוססת בכל מקום, ואף מקום מגוריו פורסם. המשטרה התנהלה באופן לא מכבד, בכך שהפטירה אותו בכך שהוא יכול לשכור חברת אבטחה פרטית, היחס המחפיר שהוא זכה רק מחזק את הקושי מחוסר ההרתעה שהמשטרה מייצרת. הדברים חמורים ואנו דורשים את החזרת הנשק עוד הלילה", מסר קידר.


עו"ד עדי קידר מארגון חוננו. מסביר את השתלשלות הארועים של התושב שניטרל המחבל. קרדיט: ארגון חוננו.

האזרח מסרב לעזוב את תחנת המשטרה ללא נשקו – המשטרה מאיימת כי תעכב אותו.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו "בהמשך לסירובה של המשטרה להשיב ליורה את נשקו ובטחונו כעת המשטרה דורשת ממנו לעזוב את התחנה ומאיימת לעכבו. לשמוע ולא להאמין".

יו״ר עוצמה יהודית חה״כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "ככה נראה הטרלול במיטבו. לא הגיוני שלוקחים לאזרח את הנשק לאחר שניטרל מחבל והציל חיי אדם. במקום להעניק לו צל"ש על תושייתו, מפקירים אותו ומונעים ממנו את האפשרות להגן על חייו. הממשלה העקומה הזו חייבת ללכת הביתה והמפכ"ל הכושל חייב להתפטר".

קופץ על האישה ודוקר למוות: תיעוד פיגוע הדקירה ממצלמת תחנת הדלק בבאר שבע

ממשטרת ישרטל נמסר: "כלי הנשק שבוצע בהם שימוש כנגד המפגע היום באירוע הטראגי נלקחו כחלק מפעולות חקירה מקובלות שבסיומן יוחזרו לבעליהם. מדובר בנוהל שגרתי בחקירה מהסוג הזה. האזרחים שינטרלו את המחבל פעלו בתושייה רבה בשטח ומנעו פיגוע קשה יותר."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: