תגובות

בתום שעות של חיפושים: בסיוע צוללנים וחיפוש באוויר – גופת גבר כבן 23 אותרה במאגר מים בנגב

בתום מאמצי חיפוש בהם הופעלו יכולות משולבות של חיפוש מהאוויר וחיפוש במאגר מים באזור תפרח אותר אדם ללא רוח חיים במימי המאגר.


צילום: דוברות המשטרה.

בשעה 11:02 התקבל דיווח על גבר שנעדר משעות הבוקר במאגר מים סמוך למושב במועצה איזורית מרחבים. לאחר שחולץ, חובשים ופראמדיקים של מד"א שנמצאים באבטחה רפואית משעות הבוקר, מדווחים על גבר בן 23 ללא סימני חיים וקובעים את מותו. בדיקת האירוע נמשכת.


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובש בכיר במד"א יניר מזרחי, סיפר: "מדובר בגבר שנעדר משעות הבוקר במאגר מים ולאחר מספר שעות הוא נמשה מהמים כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום."

קרדיט: מתנאל בושארי תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל.

מכבאות והצלה מחוז דרום נמסר: "במוקד 102 של מחוז דרום התקבלה הודעה בשעות האחרונות על אדם שככל הנראה עסק בעבודות תחזוקה בקרבת מאגר תפרח כאשר בשלב כלשהו נעלמו עקבותיו ועלה החשד כי הנעדר מעד למים וציוד עבודה נמצא על שפת המים.

יש לציין כי מדובר במאגר מים בנפח 2,000,000 קוב וכ- 16 מטר עומק של מים עכורים.

ניסיונות לאתר את הנעדר כשלו ולמקום הוזנקה יחידת להבה מכבאות והצלה לישראל. צוותי החילוץ של היחידה בפיקודו של סגן טפסר דורון אלמשלי החלו בפעולות חיפוש וסריקה באגם ע"י צוללנים ובאמצעים מיוחדים.

חפ"ק משטרתי נפתח במקום ובוצעה הערכת מצב של מפקד האירוע סגן טפסר הרוש מת״ח נתיבות יחד עם מפקד יחידת להבה.

צוללי היחידה סרקו על גבי סירות ראפטינג באמצעות גלאי תת מימי במשך מספר שעות
וביצעו צלילות סריקה במים ללא ראות.

הנעדר זוהה על ידי הגלאי וצוללני היחידה משו אותו אל גדת המאגר אל כוחות הרפואה שביצעו בו פעולות החייאה שם נקבע מותו."

קרדיט: מתנאל בושארי תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל.

חיים אוטמזגין מפקד יחידות המיוחדות בזק״א: ״בתום שעות של חיפושים אחר הנעדר חולצה גופתו מקרקעית המאגר על ידי צוללי יחידת להבה של כב"ה, פראמדיק מד״א אישר את מותו במקום, מתנדבי זק״א מיחידת הצוללים שהוקפצו לסייע בחיפושים טיפלו בכבוד המת בזירה.״


צילום: דוברות זק״א
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: