כך תובילו את הדירה (כמעט) בחינם

מעבר דירה הוא תהליך מסורבל ויקר למדי כשההוצאה הגדולה ביותר היא עבור הובלה, אך אפשר גם אחרת.

עם מאמץ ומעט פעולות פשוטות ניתן להוביל את מרבית הדירות במחירים זולים הרבה יותר ממה שאתם יכולים לתאר לעצמכם, ובמקרים מסוימים החיסכון יכול להגיע בקלות ל-50% ממחיר הובלה ואפילו יותר.


נשמע טוב אך כיצד אפשר לעשות את זה? לפניכם שתי שיטות שיכולות להתאים לכם.

הובלה עצמית משולבת עם הובלה קטנה

אם נסתכל לרגע על התכולה שצריך להוביל, נראה בדרך כלל שאת מרבית החפצים נוכל להוביל בעצמנו כמעט בלי בעיה אך כשזה מגיע לחפצים הגדולים והכבדים, התמונה משתנה והעניין הופך להיות מורכב יותר.

שמעתם על הובלות קטנות? אם עדיין לא שמעתם על המושג הזה, הגיע הזמן שתכירו אותו.

מדובר למעשה בהובלת פריטים בודדים שיכולים להיות גדולים וכבדים למדי – בדיוק כמו אותם החפצים שיש לכם קושי טבעי להוביל באופן עצמאי, אך כאן לא מסתיים הסיפור מפני שאם תשכילו להוביל באופן עצמאי את הארגזים והשקיות שמהווים יחד 70%-80% מתכולת הדירה ותשאירו את החפצים הכבדים למוביל מקצועי, העלות יכולה לצנוח בעשרות אחוזים.


כאן המקום לציין שכדי להשיג את החיסכון המקסימלי בהובלת הדירה כדאי לפנות אל מוביל שמתמחה בהובלות קטנות ויכול להוזיל לכם את המחיר באופן ניכר.

זה לא שהוא מרוויח פחות אלא שיטת העבודה שלו מאפשרת לו להיות אטרקטיבי יותר.

מוביל שמתמחה בהובלות קטנות מגיע בדרך כלל לבדו והוא מבצע את ההובלה עם טנדר כך שממש אי אפשר להשוות את ההוצאות שיש לו לעומת חברה להובלת דירות ששולחת אליכם צוות של מספר מובילים עם משאית גדולה. התוצאה אותה תוצאה והמחיר זול באופן משמעותי.

חשוב להדגיש שהובלה קטנה יכולה וצריכה להיות מקצועית ואיכותית בדיוק כמו הובלת דירה ובין היתר היא יכולה לכלול שירותים כמו הובלה עם מנוף, פירוק והרכבת רהיטים ואפילו אריזה.

אם תשכילו להזמין מוביל מומלץ, נכונה לכם חווית מעבר דירה טובה וחסכונית במיוחד.

בסיכומו של דבר, אם בבניין יש מעלית, תוכלו להיעזר בעגלת משא (או עגלה אחרת), להעמיס עליה את הארגזים והשקיות ולהעביר את התכולה אל הרכב הפרטי.

למעט מאמץ בהעמסת הרכב ופריקתו, המשימה לא צריכה להיות מורכבת במיוחד אבל החיסכון לעומת זאת יהיה מהותי.

הובלה עצמית מלאה

הובלה עצמית היא מורכבת יותר ומתאימה בעיקר לדירות קטנות אבל לא רק. מעבר לכך היא מצריכה יכולות טכניות ופיזיות ואם באפשרותכם לקבל עזרה מה טוב.

חושבים איך תוכלו להוביל את המקרר ברכב שלכם? האמת היא שכיום אתם לא צריכים לחשוב על זה מפני שענף ההובלה העצמית בישראל התפתח וממשהו שהיה מתאים בעיקר לסטודנטים, כיום מדובר במשהו נפוץ יותר שמציע לכם מגוון כלים ואפשרויות.

לדוגמה, באפשרותכם לשכור רכב מסחרי מתאים להובלה על בסיס יומי או שעתי. אם הדירה גדולה יותר ואתם צריכים קצת יותר מרכב מסחרי, באפשרותכם לשכור משאית עם נהג.

מעבר לכך יש פתרונות נוספים כמו חברות שמשכירות נגררים, עגלות ורצועות קשירה מסוגים שונים כשהמטרה הסופית היא לאפשר לכם להוביל כמו מקצוענים.

בהובלה עצמית אתם נדרשים לעבוד קשה יותר אך החיסכון הוא המקסימלי ויכול להיות זול ב70% כשמובילים דירה גדולה.

מתי כדאי להוביל עם חברה ומתי לא?

בסיכומו של דבר כולנו רוצים לחסוך וככל שהחיסכון גדול יותר, כך כדאי לבצע הובלה עצמית מלאה או בשילוב הובלות קטנות.

יחד עם זאת ישנם אילוצים שיכולים להשפיע על השיקול הסופי. באופן כללי אנו סבורים שהובלה עצמית בשילוב הובלה קטנה יכולה להתאים למרבית האנשים שיש להם את היכולת להרים ולהוביל חפצים אך באותה נשימה צריך לשאול מספר שאלות באופן אובייקטיבי לפני שמקבלים את ההחלטה שהרי אנו לא רוצים שאף אחד יפצע חלילה או שתכנסו ללחץ מיותר.

1. האם יש לנו את היכולות הפיזיות והטכניות לביצוע המשימה?

2. הובלה עצמית דורשת יותר השקעה וזמן. האם יש לכם את הזמן הזה?

3. אם אתם יכולים לקבל עזרה, הכדאיות של הובלה עצמית עולה.

4. ככל שמובילים דירה גדולה יותר ככה המאמץ שנדרש מכם גדול יותר.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: