תגובות

פיגוע בירושלים: 2 שוטרים נפצעו בינוני וקל בפיגוע דקירה סמוך לשער שכם – המחבל נעצר

לפני זמן קצר, מחבל דקר 3 שוטרי מג"ב סמוך לשער שכם – ונמלט מהמקום. כוחות המשטרה פתחו במצוד אחריו ועצרו 2 מחבלים חשודים בסיוע.
בשעה 16:57 התקבל דיווח על גבר שנפצע בפיגוע דקירה סמוך לשער שכם בשכונת ראס אל עמוד בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שערי צדק גבר כבן 20 במצב בינוני עם פצע דקירה בפלג גופו העליון. פצוע נוסף במצב קל עם פציעה ביד מטופל במקום.

מחקירה ראשונית עולה כי בשעה האחרונה שוטרים שהוזעקו לשכונת ראס אל עמוד בירושלים בעקבות אירוע הצתת רכב, הותקפו על ידי מספר מחבלים במקום תוך שאחד מהם דקר שוטרים ונמלט מהזירה.

כוחות משטרה רבים ביניהם מסוק משטרתי וזיהוי פלילי הגיעו לזירת האירוע והחלו באיסוף ממצאים וראיות ובתוך כך נערכות סריקות אחר החשוד במעשה תוך שנעצרו שני מעורבים נוספים.

אחרי מספר שעות, במהלך פעילות אינטנסיבית תוך סריקות, כוחות המשטרה של מחוז ירושלים איתרו את המחבל בבית קרובת משפחתו והוא נעצר והועבר לחקירה.

ממ"ז ירושלים ציין בהערכת מצב לאחר מעצרו של המחבל- "תגובה מהירה של כוחות המשטרה ומג"ב מיד עם קרות האירוע, תוך סריקות מקצועיות ופעילות נחושה, הביאה לאיתור ומעצר המחבל. נמשיך לפעול אל מול איומי הטרור במתווים השונים על מנת להגן על האזרחים והשוטרים".

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעה האחרונה שוטרים שהוזעקו לשכונת ראס אל עמוד בירושלים בעקבות אירוע הצתת רכב, הותקפו על ידי מספר חשודים במקום תוך שאחד מהם דקר שוטר ונמלט מהזירה.

כתוצאה מהדקירה, השוטר נפצע באורח בינוני (עפ"י גורמי רפואה) ופונה לקבלת טיפול רפואי.

כוחות משטרה רבים ביניהם מסוק משטרתי וזיהוי פלילי הגיעו לזירת האירוע והחלו באיסוף ממצאים וראיות ובתוך כך נערכות סריקות אחר החשוד במעשה תוך שנעצרו שני מעורבים נוספים.


מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הגיע לזירה וקיים הערכת מצב במקום במהלכה הנחה על חלוקת גזרות אחריות והשקעת כלל כוחות המחוז לאיתור החשוד.

קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.

החובשים של מד"א אליהו בן חמו ונאסר זחימאן שהגיעו למקום רכובים על אופנועי מד"א סיפרו: "2 הפצועים שהתהלכו במקום סבלו מפציעות מדממות. הצטרפנו לכוח הרפואה של המשטרה שהעניק להם טיפול רפואי ראשוני בשטצ. אחד מהפצועים שנפגע באורח בינוני פונה לבית החולים כשמצבו יציב והפצוע השני טופל במקום ולא נזקק לפינוי לבית חולים."

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״פיגועי הדקירה ביממה האחרונה הם דוגמה נוספת לכך שמחבלים ארורים וכוחות קיצון ימשיכו לנסות ולפגוע בניסיונות שלנו לחגוג את חגי האביב לראשונה מזה שנתיים ללא הגבלות. ‏משטרת ישראל ומג״ב ימשיכו להיות נחושים וחזקים בעמידתם על המשמר. ‏החלמה מהירה לפצועים״.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "חוסר המשילות של הממשלה, מעודד את המחבלים להוציא פיגועים. בינתיים עד שהממשלה תתעורר ותעיף את האחים המוסלמים, צריכים להרוס את ביתו של המחבל ולגרש את בני משפחתו מהמדינה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: