תגובות

מעל חצי מיליון השתתפו בלוויה בבני ברק: כמאה נפגעים קל טופלו במקום – 15 פונו לביה"ח • צפו

מסע הלוויה של הרב חיים קניבסקי זצ"ל, שנערך בבני ברק בנוכחות מעל חצי מיליון משתתפים, הגיע לפני שעה קלה לסיומו ללא אירועים חריגים.

צוותי מגן דוד אדום שהיו פרוסים משעות הבוקר המוקדמות לכל אורך מסע הלוויה, בבית העלמין וברחבי העיר בני ברק העניקו טיפול רפואי לעשרות בודדות של נפגעים שהתעלפו, סבלו מחולשה ונחבלות קלות. 15 מתוכם פונו באמבולנסים של מגן דוד אדום להמשך טיפול בבתי החולים מעייני הישועה, וולפסון, בלינסון ושיבא בתל השומר.


מגן דוד אדום אבטח את מסע הלוויה בכוחות מתוגברים, אשר כללו מאות חובשים, פאראמדיקים ומגישי עזרה ראשונה מכלל רחבי הארץ באמצעות עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי חירום, אוטובוסים לטיפול נמרץ וכ-50 חוליות עזרה ראשונה ותוך שימוש ברכבי חפ"ק ומערכות תקשורת ייחודיות ומתקדמות שפעלו על אף העומסים הגדולים על רשתות הסלולר ללא דופי במשך כל מהלך הלוויה .

כמאה נפגעים קל טופלו עד כה ע"י איחוד הצלה בהלוויית מרן שר התורה, כעת עדיין מאבטחים במתחם בית העלמין וערוכים למתן מענה לכל אירוע חריג.

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה העניקו בשעות האחרונות סיוע רפואי ראשוני לכמאה נפגעים קל במהלך מבצע האבטחה הרפואית בהלוויית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי בבני ברק.

מדובר במקרים של חבלות ופציעות, עלפונות, נפילות מגובה ומקרים רפואיים נוספים שטופלו בזירה ובמרפאות איחוד הצלה – חלקם פונו לבתי החולים באמבולנסים של איחוד הצלה.

מאות מתנדבי איחוד הצלה איבטחו רפואית את מסע ההלוויה עם 39 אמבולנסים של איחוד הצלה. 3 ניידות טיפול נמרץ. 150 אופנועי אמבולנס (אופנולנסים) ורכב חפ"ק. המתנדבים אף סייעו בחלוקת שתיה למלווים.


בשעה זאת, עשרות אלפים צועדים בכביש 4 גהה ועולים על אוטובוסים בדרכם הבייתה, מאות שוטרים בסיוע אופנועים מאבטחים את הצועדים בכביש.

חסימות:
כביש 4 ממחלף גנות למחלף מורשה בשני הכיוונים.

כביש 471 מחלף שעריה למערב.

עומסי תנועה:
כביש 1 מחלף לטרון למזרח בעקבות אוטובוס תקוע.

הציבור מתבקש להיערך בהתאם ולהימנע להגיע עם רכבים לצירים שייחסמו ובסביבתם.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום מתאבל עם פטירתו של שר התורה, הרב חיים קניבסקי זצ"ל. האבטחה הרפואית של הלוויה הייתה אירוע לאומי, אתגר לא פשוט, מהגדולים שידעה מדינת ישראל ומגן דוד אדום כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל נערך בהערכות חסרת תקדים בשיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה הרלוונטים, משטרת ישראל, צה"ל והרשויות. הלוויה עברה ללא אירועים חריגים ומאות חובשים ופראמדיקים שנפרסו בשטח כבר משעות הבוקר העניקו טיפול רפואי לנפגעים קלים בלבד שסבלו מחולשה, התעלפו ונפצעו באורח קל. צוותים גדולים של מד"א ממשיכים להיות פרוסים בבני ברק עד שעות הערב על מנת להמשיך להעניק אבטחה רפואית למאות האלפים שעדיין נמצאים בעיר".

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה סיפר: "מדובר בפצועים מחבלות ופציעות עקב הדוחק הרב, נפילות מגובה – גדרות, עצים, ותחנות אוטובוס, חתכים, ובעיות נשימה קלות. כהיערכות להלוויה הקמנו שש מרפאות איחוד הצלה שסייעו במתן מענה רפואי מהיר ע"י רופאים פרמדיקים וחובשים".

מושיקו מוסקוביץ' ראש אגף מבצעים של איחוד הצלה סיכם: "בהיערכות נכונה תוך שיתוף פעולה עם משטרת ישראל שאף היא עצמה נערכה בצורה טובה הגענו לאבטח את מסע ההלוויה מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ. שיתוף הפעולה סייע לכלל גופי החירום לתת מענה מהיר ולעבור את מסע ההלוויה ללא אירועים חריגים".

אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק מסר: "מאז קיבלנו את הידיעה המרה על פטירת מרן שר התורה נערכנו בכוחות גדולים לאבטח רפואית את מסע ההלוויה תוך שיתוף פעולה עם כוחות החירום ועיריית בני ברק. בחסדי ה' מסע ההלוויה הסתיים ללא אירועים חריגים".


צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: