תגובות

‏בהנחיית אירן: תושבי הגליל נאשמים שגויסו בידי חיזבאללה – "התבקשו לסייע בחטיפת ישראלים"

היום (א') הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משולבת של שב"כ, משטרת ישראל וצה"ל, נעצרו במהלך חודש פברואר 2022 שני אזרחים ישראלים מהגליל המערבי.

מחקירות העצורים בשב״כ עולה תמונה לפיה חזבאללה פעל לגיוס והפעלה של תשתיות בשטח בין היתר עבור גורמי מודיעין אירנים וזאת באמצעות סוחרי סמים בלבנון המנהלים הברחות אל מול ישראל.


פרטי העצורים והעולה בחקירתם בשב״כ: סולטאן עטאללה, בן 55, דרוזי מהכפר ירכא, וראמי שאמי, בן 33 מוסלמי מהכפר ג'דידה, אשר הורשעו בעבר בהברחת סמים, עלו גם במסגרת החקירה הנוכחית, כמי שעוסקים בתחום זה, עמדו בקשר עם חסין שית, מבריח לבנוני הקשור לחזבאללה שבעבר אף ישב בכלא הישראלי.

השניים נפגשו עם חסין שית ומבריח נוסף, אכרם שית, בתורכיה בין ה-23-30 בנובמבר 2021 ובפגישה זו ביקש חסין שית מהשניים לממש הברחת נשקים לישראל במטרה להטמין אותם בנקודות מסתור בשטח אותן ירוקנו מגוייסים אחרים של חזבאללה בישראל.
בנוסף התבקשו השניים לבחון את יכולותיהם לבצע פיגועים בישראל באופן עצמאי.

עטאללה הבין שחסין שית הינו איש חיזבאללה, גם נוכח העובדה ששית פירט את הרקע לבקשות ממנו:


איראן רוצה להחזיר את השליטה שלה על האזור ומבקשת להתנקם בישראל על פעולותיה מולה וזאת באמצעות העברת נשק ל״תאים רדומים״ של הארגון בישראל על מנת לחמש אותם ל"שעת צורך", במטרה לפגוע באנשים בכירים בישראל, קציני צבא ופוליטיקאים.

הגורמים שעומדים מאחורי ההברחה המתוכננת של האמל"ח הינם חיזבאללה ואיראן.

בנוסף התבקשו השניים לבצע בעצמם פיגוע חטיפה בישראל ולעטאללה הובטח סכום כספי גבוה מאד במידה ויוכל לסייע בחטיפה של אנשים מישראל, בין אם בעצמו ובין אם בהעברת מידע על יעד מתאים לחטיפה.

עוד ביקש חסין מעטאללה לסייע באיתור מקומות רגישים בתוך מדינת ישראל בכדי לירות טילים עליהם בזמן מלחמה.

סרטון ניסיון הברחת סמים ואמל"ח בגבול לבנון ביולי 2021.

עוד עלה בחקירות השב״כ כי ראמי שאמי קיבל בקשות דומות מחסין וכי בתיאום עמו פעל למימוש הברחת סמים ואמצעי לחימה לתוך שטחי ישראל. במסגרת החקירה הוסגר תת מקלע מסוג MP5.

היום הוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון כנגד השניים כתב אישום המייחס להם עבירות חמורות.

גורם בכיר בשב"כ אמר: "פרשיה זו ממחישה את המאמצים של גורמי טרור איראניים ואחרים לנצל את אזרחי ישראל הערבים והדרוזים. קוראים לאזרחים המקבלים פניות מגורמי טרור- לדווח על כך לרשויות ולהימנע ממצב בו יימצאו עצמם מעורבים בפעילות ביטחונית חמורה."

בחודשים האחרונים חלה עלייה משמעותית במאמצים של איראן והציר השיעי לפעול מול אזרחי ישראל.

בין השאר מתחזקת מגמת השת"פ בין אירגוני הטרור ובראשם חמאס וחזבאללה, לגופי המודיעין של הציר השיעי, שיתוף פעולה אשר עלול להוות קפיצת מדרגה ביכולת האיראנית להוציא לפועל פעילות מול יעדים ישראלים בארץ ובחו"ל.

מאמצים אלו באים לידי ביטוי במגוון שיטות ולמגוון תכליות – מימוש פעילות טרור כנגד יעדים, לוחמה פסיכולוגית, ומבצעי השפעה.

ביולי 2021 במסגרת המאבק בהברחות הנשקים ואמצעי הלחימה מלבנון לישראל פורסם כי מי שעומד מאחרי ניהול רשתות ההברחות לשטח מטעם חיזבאללה הנו פעיל ארגון בכיר בשם חג' חליל חרב בבירות.

חרב בעברו ראש יחידה 1800 בארגון שהתמקדה במבצעי מודיעין ופיגועים אל מול ישראל, משתמש בקשריו ובידע שצבר לניהול רשתות הברחה מסועפות של סמים ואמצעי לחימה מלבנון לישראל בניגוד לעמדת המנהיג האיראני.

במהלך החודשים האחרונים מזוהה חיזוק שיתוף פעולה בין סוחרי אמל"ח לבנוניים המאוכוונים על ידי איראן וחיזבאללה לבין אזרחים ישראלים בניסיון לקדם פעילות לפגיעה בגורמים בישראל.

דובר צה"ל נמסר: "בשנה האחרונה מקדם הציר השיעי ניסיונות פיגועים והברחות אמל"ח בתוך שטח ישראל. בתוך כך, הוקם צוות מיוחד של צה״ל, שב"כ, משטרה וגופים נוספים אשר עוסק בסוגיית הברחות אמצעי הלחימה והסמים.

בשנה האחרונה, צה"ל וכוחות הביטחון עסקו בפרשיות במסגרתן נחשף קשר בין צירי הברחות הסמים מלבנון לצירי הברחות אמצעי לחימה, וכן סוכלו הברחות של עשרות אקדחים ועשרות קילוגרמים של סמים. כוחות צה״ל פעלו במאמץ מתמשך לסיכול ושיבוש הברחות ותרמו רבות לשמירה על ביטחון מדינת ישראל.

במסגרת פעולות הצוות המיוחד, נעצרו לאחרונה שני פעילים החשודים בהשתייכות לתשתיות טרור והברחה לטובת פח"ע בחסות חיזבאללה. הפעילים פעלו בהכוונה אישית של חאג׳ חליל חרב, אשר בחודשים האחרונים נחשפה מעורבותו בהברחות הסמים והאמל"ח לשטח מדינת ישראל.

לאחרונה התקיים סבב פגישות בין סוחרי סמים ואמצעי לחימה לבנוניים לבין פעילים ישראליים ופלסטינים בניסיון לקדם פעילות חבלנית עוינת בשטח ישראל. באחת הפגישות ציינו בפניהם כי העומדים מאחורי ההברחה המתוכננת הינם חיזבאללה ואיראן.

צה״ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול ככל שידרש לשמירת הביטחון במרחב ולפעול כנגד כל ניסיון להפרת ריבונותה של מדינת ישראל.

ממשטרת ישראל נמסר כי "שניים מהחשודים ניפגשו בטורקיה מספר פעמים, עם מבריחי נשק וסמים לבנונים שפעלו מטעם החיזבאלה. השניים התבקשו לבצע הברחות נשק לתוך שטח מדינת ישראל להקמת תשתית רדומה של פעילי חיזבאלה. כמו כן התבקשו לסייע בחטיפת ישראלים, מתן מידע על יעדים למתקפות טילים ואיתור נקודות מתאימות למעבר והברחה בגבול.

שני החשודים: (55,33) תושב כפר ירכא ותושב כפר ג'דידה, פנו לשני חשודים נוספים האחד בן 56 תושב ירכא וחשוד נוסף בן 40 תושב עכברה על מנת שיסייעו להם בפעילות ויחד עימם ביצעו סיורים בסמוך לגדל הגבול על מנת לאתר נקודות מתאימות לחציה והברחה.

ארבעת החשודים נעצרו והועברו לשב"כ להמשך חקירתם. במהלך חקירתם הסגירו נשק תת מקלע מסוג MP5.

חוקרי השב״כ והמשטרה הצליחו בעבודת חקירה מיומנת לגבש תשתית ראייתית כנגד החשודים מהכפר ירכא וג׳דידה מכר בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות לארגון טרור, קשירת קשר, נסיון ליבוא נשק, סחר בנשק, החזקה, נשיאה והובלה.

כנגד החשוד שסייע להם הוא יואשם בעבירות של קשירת קשר לפשע וסחר, החזקה נשיאה והובלה של נשק.

והבוקר פרקליטות צפון תגיש נגדם כתבי אישום ובקשות למעצר בבית המשפט המחוזי בנצרת.

כוחות הבטחון בישראל מזהים נסיונות הולכים ומתגברים של גורמי חיזבאלה בהנחיה איראנית המבקשים לגייס ולצייד בני מעוטים תושבי ישראל באמצעים ונשק על מנת לבצע פעילות טרור בשטח מדינת ישראל ולסייע לחיזבאלה במקרה של עימות צבאי.

משטרת ישראל קוראת לאזרחים המקבלים פניות דומות מגורמי טרור לדווח על כך למשטרה, ובכך להימנע ממצב בו ימצאו את עצמם חשודים בשיתוף פעולה עם אותם גורמים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: