תגובות

חדש: התרעה על חדירת מחבלים ביישובי יהודה ושומרון והבקעה

פיקוד המרכז ופיקוד העורף יפעילו מעתה התרעה על חשש לחדירת מחבלים בעת זיהוי חדירה ליישוב על ידי גורמי הביטחון ביישובי יהודה ושומרון והבקעה.

ההתרעה תתקבל ביישומון פיקוד העורף ובצופרים באמצעות צליל אזעקה קצר כדי לעורר את תשומת הלב לסכנה, ולאחריו כריזה מספר פעמים: "חדירת מחבלים".


ביום ראשון, 20.3.2022 (י"ז אדר ב', תשפ"ב), יתקיים תרגיל ותופעל ההתרעה על חדירת מחבלים, ביישובים ובמועדים הבאים:
– פסגות ועופרים: בשעה 18:05
– משואה ובית הערבה: בשעה 18:15.
– נוקדים: בשעה 18:25.
– סנסנה והיישוב היהודי בחברון: בשעה 18:35.
– רבבה: בשעה 18:45.

במקרה של תרחיש אמת, תופעל התרעה נוספת ויידווח על אירוע אמת ביישומון פיקוד העורף.

כך זה יראה.

ביישובי יהודה, שומרון והבקעה התרחשו בעבר נסיונות ואירועי חדירת מחבלים, שחלקם הסתיימו באובדן טראגי של חיי אדם. מעתה, אמצעי ההתרעה של פיקוד העורף יספקו התרעה גם על חשש לחדירת מחבלים, כדי שהתושבים יוכלו לפעול ולהגן על חייהם, בהתאם להנחיות מצילות חיים.

הכרת אופן ההתרעה והנחיות ההתנהגות בעת חשש לאירוע של חדירת מחבלים – יכולים להציל חיים.

אמצעי ההתרעה על חדירת מחבלים
עד היום, ההתרעה על חשש לחדירת מחבלים הופעלה בחלק מיישובי יהודה, שומרון והבקעה בלבד באמצעות אזעקה עולה ויורדת בצופרים הזהה להתרעה המתקבלת בעת התרעה על ירי רקטות וטילים. מעתה, תתקבל התרעה על חשש לחדירת מחבלים בצופרים וביישומון פיקוד העורף באמצעות צליל ייעודי, במטרה לאפשר לתושבים להבחין בין ההתרעות השונות.


הפעלת ההתרעה תתבצע בהתאם לפירוט הבא:

• יישומון פיקוד העורף – מספק התרעה אישית לנייד בהתאם למיקום שבו אתם נמצאים (יש להפעיל את שירותי המיקום) וכן ב-10 אזורי עניין לבחירתכם.

בקבלת התרעה על חשש לחדירת מחבלים, יופיע על המסך הכיתוב "חדירת מחבלים" בתוספת צליל קצר שנשמע כמו אזעקה כדי לעורר את תשומת הלב לכך שקיימת סכנה, המלווה בכריזה: "חשש לחדירת מחבלים" והנחיות כיצד לנהוג כדי להגן על עצמכם. המלל והכריזה יתקבלו בהתאם לשפה שהוגדרה ביישומון או בטלפון הנייד – עברית, אנגלית או רוסית.

כך נשמעת ההתרעה לחדירת מחבלים ביישומון פיקוד העורף.

• צופרי פיקוד העורף – ההתרעה על חדירת מחבלים תופעל באמצעות צליל קצר שנשמע כמו אזעקה כדי לעורר את תשומת הלב לכך שקיימת סכנה, בתוספת כריזה שחוזרת מספר פעמים: "חדירת מחבלים".

ההתרעה תופעל בכל זיהוי של חדירה ליישוב
ההתרעה על חשש לחדירת מחבלים תופעל בעת זיהוי חדירה ליישוב על ידי גורמי הביטחון. ההתרעה תפעל בכל מקום שעלול להיות נתון בסכנה ותאפשר לכם לפעול בזמן ולהיכנס מייד למבנה, לסגור ולנעול דלתות וחלונות, ולכבות את האורות. אין לצאת מהמבנה עד לקבלת הודעה על סיום האירוע. בכל אירוע חריג – יש לעדכן את גורמי הביטחון ביישוב.

למידע נוסף, יש לפנות למוקד הרשות המקומית או למוקד 1208.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: