תגובות

פקודת "אדמו"ר": כ-3,000 שוטרים יאבטחו את מאות אלפי המשתתפים בהלווית הרב קנייבסק • לכל החסימות

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב והמפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי סיימו כעת דיון בדבר היערכות משטרת ישראל להלוויתו של הרב חיים קניבסקי זצ"ל. במסגרת שורה של דיונים שקיים היום המפכ"ל, המשטרה תפעיל את פקודת "אדמו"ר" עם כ- 3,000 שוטרים ותערך להגעה של מאות אלפי משתתפים להלוויה.

מאות אלפים צפווים להגיע ללוות את ‏הרב חיים קנייבסקי במסע הלוויה שיחל בשעה 11:00 בבני ברק. משעות הבוקר יחלו חסימות כבישים וצפויים פקקי ענק בצירי התנועה בגוש דן. הכבישים שייחסמו במקטעים שונים – כביש 4, כביש 5, כביש 471 וכביש 1. תיאסר הגעה ברכב פרטי.

בדיונים שהתקיימו השתתפו, הסמפכ"ל, מפקד מחוז ת"א, מפקד אגף התנועה, ראש אג"מ, אטו"ב, אג"ת ואת"ל וקציניהם.


את עיקרי ההיערכות הציגו במשטרת ישראל לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, תומר לוטן.

ברוך דיין האמת: מנהיג הציבור הליטאי – הרב חיים קנייבסקי נפטר בגיל 94

אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג"ב מיחידות המשטרה השונות ייטלו חלק בשמירת הסדר הציבורי והכוונת תנועה והכל על מנת לשמור על שלום הציבור, קהל המבקשים להשתתף במסע הלוויה ולאפשר את קיומה באופן מכבד ובטוח.

בשל חסימות צירי תנועה, ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע לאזור ולהישמע להוראות השוטרים. לציבור משתמשי הדרך מומלץ להיעזר באפליקציות הניווט שיעודכנו בדבר חסימות ושינויים בהסדרי התנועה וכן במוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל.

ציבור משתמשי הדרך מתבקש לשים לב כי חסימת צירי התנועה תהיינה החל מהשעה 06:00 ועד לסיום פיזור הקהל בשעות הערב המאוחרות. עומסי התנועה הכבדים צפויים להשפיע על כלל משתמשי הדרך באזור גוש דן, המרכז ובצירים המובילים בכל האזור.


הסדרי תנועה – ביום ראשון, החל מהשעה 06:00 ייחסמו הצירים הבאים:

🔹הכניסות והיציאות בעיר בני ברק. העיר תהיה סגורה לכניסה וליציאת כלי רכב. על תושבי בני ברק והמבקרים בה להיערך בהתאם!

🔹רחוב חזון אי"ש בבני ברק לכל אורכו וכל הכבישים המובילים אליו.

🔹רחוב ז'בוטינסקי ייחסם מצומת בן גוריון ועד דרך רבין. כמו כן ייחסמו לתנועה הכבישים המובילים לז'בוטינסקי.

🔹כביש 4, לצפון ולדרום, מצומת מורשה ועד מחלף משמר השבעה (התנועה תופנה לכביש 1 למזרח/מערב).

🔹מחלף אלוף שדה עד דרך השלום.

🔹דרך אם המושבות מכיוון קניון איילון בשני הכיוונים.

🔹התנועה בכביש 471 תיחסם לכיוון כביש 4.

🔹התנועה בכביש 1 תיחסם ממחלף גנות לכביש 4 לצפון ותופנה לכביש 1 מערב.

🔹התנועה בכביש 4 תיחסם מגנות לצפון ותופנה לכביש 1 ולכביש 44.

🔹התנועה בכביש 44 תיחסם ממחלף השבעה לכביש 4 צפון ותופנה לכביש 1 מערב/מזרח.

🔹העלייה מכביש 461 מחלף מסובים לכביש 4 לצפון תיחסם.

🔹כביש 461 ממחלף מסובים לכביש 4 לצפון.

🔹ייחסמו הירידות מקרית אונווגבעת שמואל לכיוון 471.

🔹צומת שעריה לכיוון 471 למערב.

הנחיות לציבור:

🔹לאור צפי הגעה של מאות אלפים המבקשים להשתתף במסע הלוויה, יש לנהוג בסבלנות, להימנע מדחיפות וממצבי דוחק. כמו כן אנו מבקשים מהציבור לנהוג באיפוק, באחריות ולהישמע להוראות השוטרים כדי לאפשר את קיומו התקין של הטקס.

🔹הציבור מתבקש שלא להחנות כלי רכב ברח' חזון אי"ש בבני ברק, החל מהערב (מוצאי שבת). רכב שיחנה ברחוב, ייגרר.

🔹בשל הדוחק הצפוי, אנו ממליצים להימנע מהגעה עם ילדים בשל החשש לשלומם.

🔹חל איסור מוחלט לטפס על גדרות, מרפסות, עצים, מבנים וגגות או להתלות על רכב הנמצא בתנועה כולל רכבי חירום והצלה – ונשמרתם לנפשותיכם מאוד !

🔹המשטרה ערוכה ופרוסה לאורך הצירים והצמתים המרכזיים, נוכח השינויים והעומסים הכבדים הצפויים עם הגעתם של מאות אלפים בעת ובעונה אחת, מהעיר בני ברק ומחוצה לה.

🔹מומלץ להיעזר האפליקציות הניווט שיעודכנו בדבר חסימות ושינויים בהסדרי התנועה וכן במוקד המידע של משטרת ישראל110.

🔹מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית. חל איסור על נטישת רכב בצד הדרך. רכבים אלו ייגררו ותתבצע אכיפה חסרת פשרות.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״מחר בבני ברק משטרת ישראל עומדת לנהל אירוע בסדר גודל שלא נתקלנו בו במחוזותינו. המשטרה כולה נרתמה למשימה לאפשר את התנהלות הלוויה כנדרש ואת ביטחון ציבור המלווים. המפתח לכך הוא שיתוף פעולה בין-משרדי ועם הרשויות המקומיות ובראשן של בני ברק. מעל לכל משטרת ישראל זקוקה לשיתוף פעולה של הציבור המשתתף בלוויה ולציבור הכללי באזור המרכז״.

המפכ"ל התייחס בדבריו להלוויתו של הרב קניבסקי ז"ל: "אני קורא לציבור להתעדכן בהודעות המשטרה בדבר החסימות וסידורי ההלוויה וכמובן להישמע להוראות השוטרים שיפרסו משעות הבוקר המוקדמות ברחבי בני ברק והסביבה. מדובר באירוע לאומי, מהגדולים שידעה מדינת ישראל, ושמשטרת ישראל תרתום אליה את כל הגורמים הרלוונטים לרבות שאר ארגוני הביטחון, ההצלה ומשרדי הממשלה בכדי לאפשר את קיום האירוע בצורה הטובה ביותר.

המטרה של משטרת ישראל היא שההלוויה תעבור בצורה בטוחה ובאופן מסודר שיאפשרו את קיומה עם כמות המשתתפים הגדולה שצפויה להגיע, ותנאי השטח המאתגרים באחת הערים הצפופות בישראל. אנו נפעל כאשר שלומם ובריאותם של המשתתפים הם בראש סדר מעיינינו במקביל לשאר האיומים שאנו מכירים.

כ- 3,000 שוטרים מכל רחבי הארץ יקחו חלק במבצע המורכב הזה בפיקוד מחוז תל אביב וכל מערכי המשטרה יקחו חלק במבצע שימשך למעלה מ- 15 שעות, ולאחר סיום ההלוויה עם הגעת המוני מבקרים לאזור בית העלמין שצפויים להגיע בימים הקרובים."

קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל שולחת תנחומיה לבני משפחתו של מרן הגאון רבי חיים קניבסקי זצ"ל ולקהל חסידיו. לקראת מסע הלוויה, צפויים עומסי תנועה חריגים וחסימת צירים מרכזיים בכל אזור המרכז. אנו מבקשים מהציבור הרחב שלא להגיע לאזור גוש דן והצירים המובילים עד לשעות הערב עם סיום ופיזור הלוויה.

משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים למסע לווית מרן הגאון רבי חיים קניבסקי זצ"ל שתיערך מחר, יום ראשון 20 למרס 2022, בבית העלמין פוניבז' ברח' חזון אי"ש בבני ברק.

אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג"ב מיחידות המשטרה השונות ייטלו חלק בשמירת הסדר הציבורי והכוונת תנועה והכל על מנת לשמור על שלום הציבור, קהל המבקשים להשתתף במסע הלוויה ולאפשר את קיומה באופן מכבד ובטוח.

בשל חסימות צירי תנועה, ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע לאזור ולהישמע להוראות השוטרים. לציבור משתמשי הדרך מומלץ להיעזר באפליקציות הניווט שיעודכנו בדבר חסימות ושינויים בהסדרי התנועה וכן במוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל.

ציבור משתמשי הדרך מתבקש לשים לב כי חסימת צירי התנועה תהיינה החל מהשעה 06:00 ועד לסיום פיזור הקהל בשעות הערב המאוחרות. עומסי התנועה הכבדים צפויים להשפיע על כלל משתמשי הדרך באזור גוש דן, המרכז ובצירים המובילים בכל האזור."

בארגון איחוד הצלה נערכים לקראת אבטחת מסע הלווית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל שתצא מחר בבוקר מביתו ברח׳ רשב״ם לביה״ח ׳שומרי שבת׳ ברחוב חזון איש בבני ברק.

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "הנהלת הארגון, ראשי הסניפים, ואלפי המתנדבים של 'איחוד הצלה' אבלים יחד עם כלל בית ישראל את פטירתו מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל שליווה והנחה את פעילות הארגון מאז היווסדו. כהפקת לקחים מהלוויות קודמות שנאלצנו לטפל בעשרות נפגעים כתוצאה מנפילות מגובה וחבלות עקב הדוחק הרב, אנו קוראים לציבור הרחב לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בכדי למנוע פציעות קשות ואסונות מיותרים".

אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק מסר: "ברצוני לחדד את האזהרה מהלוויות קודמות כי ראוי להימנע מטיפוס על גגות ומרפסות שעקב עומס של בני אדם עלולות לקרוס ולגרום לאסונות ופציעות. חשוב לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בכדי למנוע פציעות קשות ואסונות כמו שקרו למרבה הצער בהלוויות קודמות".

ישראל אלתר סגן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק סיפר: "רכב חפ"ק מתקדם של איחוד הצלה יגיע לבני ברק כהיערכות למסע ההלוויה. אמבולנסים ומאות רופאים פרמדיקים וחובשים מתנדבים באיחוד הצלה מכל רחבי הארץ יאבטחו רפואית את מסע ההלוויה. המתנדבים ביחידת האופנועים של איחוד הצלה (אופנולנסים) ערוכים אף הם לתת מענה רפואי מהיר ומיידי (גם במקרים רפואיים בצירים שייחסמו) במידת הצורך".

גם צוותי מגן דוד אדום ערוכים לאבטח רפואית את מסע הלוויה, כוחות מד"א יתפרסו בשטח בכוחות מתוגברים, על מנת להעניק מענה רפואי מיידי לכל נפגע שיזקק לכך

במד"א קיבלו בצער את ההודעה על פטירתו של הרב חיים חיים קניבסקי זצ"ל, מגדולי התורה. במד"א החלו במוצאי השבת להיערך לקראת מסע ההלוויה, הצפוי להיערך מחר (א') בבני ברק ואליו צפויים להגיע מאות אלפי משתתפים.

מסע ההלוויה צפוי לעבור ברחבי בני ברק ואליו יתלוו סגירות כבישים ראשיים ודרכים מרכזיות בסביבה. על מנת לאפשר לכוחות מד"א בעיר להמשיך ולפעול להצלת חיים גם במהלך ההלוויה, נערכים במד"א בכוחות מתוגברים בתיאום משטרת ישראל להפעלת מערך נרחב של סיוע רפואי.

הכוחות כוללים מאות חובשים, פאראמדיקים ומגישי עזרה ראשונה מרחבי הארץ, אשר יאבטחו רפואית את הצירים ואת מסע הלוויה עם עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי מד"א הכוללים ציוד רפואי מתקדם. שירותי הדם של מד"א פועלים בשיתוף הפעולה עם בתי החולים בסביבה, על מנת לוודא שמלאי הדם מספיק במקרה של מקרה חירום. בנוסף, ערוכים במגן דוד אדום להגיש סיוע מיידי ונרחב בעת אירוע רב נפגעים.

במד"א מזכירים לציבור, כי גם בעת ההלוויה, מוקד 101 של מד"א שיתוגבר בחובשים ופראמדיקים ימשיך ויקבל קריאות שגרה וכוחות מד"א בבני ברק והסביבה תוגברו באופנועי חירום וערוכים להגיע לכל קריאה בזמן הקצר ביותר.

במד"א מבקשים מהציבור הרב שיגיע להשתתף במסע ההלוויה, להימנע מלהידחק למוקדי צפיפות ועומס, לעטות מסכות ולהקפיד על הנחיות הקורונה ככל האפשר. על מנת שלא להיפצע, יש להימנע מלטפס על גדרות, עמודים וגגות, יש לשים לב לילדים הנמצאים בסביבה, להקפיד על שתייה מרובה ולהזעיק את מד"א בטלפון החירום 101 או ביישומון 'מד"א שלי' בכל צורך רפואי שעלול להתעורר.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום מתאבל עם פטירתו של שר התורה, הרב קניבסקי זצ"ל. האבטחה הרפואית של הלוויה היא אירוע לאומי, מהגדולים שידעה מדינת ישראל ומגן דוד אדום כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל נערך בשיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה הרלוונטים, משטרת ישראל והרשויות וערוכים בכוננות מלאה לאבטח רפואית את מסע הלוויה, עם מאות חובשים ופראמדיקים שיפרסו בשטח ובאמצעות אמצעים טכנולוגיים ורפואיים. כבר בשעות הבוקר המוקדמות רמת הכוננות של מד"א תעלה בכל רחבי הארץ. אני קורא למשתתפים בהלוויה להישמע להנחיות כוחות הביטחון והמארגנים, להימנע מצפיפות ולנקוט באחריות וזהירות רבה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: