בעזרת כלב ובהכוונת שב"כ: כך מסתערבים עצרו מבוקשים בבלאטה וקלנדיה לפני שחיסלו את המחבלים

בפעילות של מסתערבי מג"ב במחנה הפליטים בלאטה הגיעו הלוחמים לביתו של מבוקש על פי הכוונת שב"כ ועצרו את המבוקש בעזרת כלב של יחידת עוקץ. בחיפוש בביתו של המבוקש נתפס מחוץ לחלון נשק מסוג M-16.

ביציאה של מסתערבי מג"ב מביתו של המבוקש התפתחו הפרות סדר אלימות שכללו השכלת מטענים וזריקת אבנים וחפצים שונים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי רוגר.


במהלך הפעילות הגיח לעבר מסתערבי מג"ב קטנוע ובו 2 מחבלים, אחד מהמחבלים ירד מהקטנוע וביצע ירי באמצעות אקדח לעבר כוחותינו שהגיבו מיד בירי ונטרלו את המחבל. המבוקש שנעצר הועבר לשירות הביטחון הכללי, לכוחותינו שלום.

במוקד נוסף בפעילות של מסתערבי מג"ב במחנה הפליטים קלנדיה נעצרו על פי הכוונת שב"כ שני מבוקשים בשני מוקדים שונים. בביתם של המבוקשים נתפס רובה, תחמושת וציוד צבאי. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות שכללו ירי זיקוקים והשלכת חפצים כבדים מגגות הבתים שסיכנו את חיי הלוחמים.

המסתערבים של מג"ב ירושלים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי, כתוצאה מהירי נהרג מחבל שסיכן את חיי כוחותינו. שני המבוקשים הועברו לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

צפו בתיעודים של מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל מהפעילויות שביצעו הבוקר במחנות הפליטים בלאטה וקלנדיה:

מפקד החיל שוחח עם מפקדי מג"ב איו"ש וירושלים מיד בתום הפעילות המבצעית הבוקר וקיבל מהם סקירה לרבות תיעוד (מצורף) ושיבח את פעילות הלוחמים נתן גיבוי מלא ללוחמים והמפקדים בשטח: "בשלוש שעות הבוקר בפעילויות של יחידות המסתערבים של מג"ב באיו"ש, ירושלים ודרום בוצעו מעצרים בהכוונת שב"כ גורמי מודיעין ובשיתוף כוחות צה"ל. בשלושה מוקדים שונים הלוחמים פעלו תוך סיכון חייהם כאשר היו תחת אש והפרות סדר אלימות והגיבו בצורה מקצועית ונחושה, חתרו למגע ונטרלו את הסכנה שהייתה לחייהם. נמשיך לפעול מידי יום ובכל מקום בו נידרש בכדי לתת את ביטחון אישי לציבור בכל הגזרות בארץ."


מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן הגיע מוקדם הבוקר לדרום לקבלת סקירה ממפקד מג"ב דרום בדבר האירוע ברהט ואמר למפקד המרחב כי נוכח הסכנה "אני מגבה באופן מלא את הלוחמים שפעלו במקצועיות, נחישות וחתירה למגע תוך סיכון חייהם ומעורבים נוספים."

קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.

כזכור, בפעילות כוחותינו בקלנדיה: חוסל "עלא שחם" בן 20 – לאחר שירה לעבר הכוחות

מוקדם יותר, במהלך חילופי ירי סמוך לשכם הבוקר: מחבל בן 17 בשם "נאדר היית'ם ראיין" חוסל ומבוקש נעצר.

מוקדם יותר הלילה, "סנד באלם אלהרבד" בן 27 – נשוי ואב לשלושה, חוסל לאחר שפתח באש לעבר כוחותינו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: