תגובות

ישיבת חומש מציגה: האמת מאחורי הודעת דובר צה"ל – "נסיון מכוער ליצור חיכוך"

בתגובה להודעת דובר צה"ל הערב, ישיבת חומש מכחישה את כל הדברים שנכתבו ומאשימה את דובר צה"ל בשקרים – "דובר צה"ל משקר ביודעין במטרה לשרת את הממשלה בנסיון להשחיר את בחורי הישיבה ולהכשיר את הריסתה", אומרים בישיבה.

בישיבה קושרים את ההודעה הזו למבצע המעצרים שביצעה המשטרה לפני כשבוע וחצי. מבצע שהסתיים בשחרור גורף של כלל העצורים.

"לאחר שהתברר שהתמיכה הציבורית האדירה בחומש לא מאפשרת לממשלה להוציא לפועל את ההחלטה לגדוע את הישיבה בחומש", אומרים בישיבה: "מנסים להשחיר אותנו ולסכסך בינינו לבין חיילי צה"ל. כך, הם חושבים למוסס את התמיכה בחומש ולהוציא לפועל את תוכנית ההרס שהונחה על השולחן לאחר רצח יהודה דימנטמן הי"ד".


בישיבה מספרים כי בימים האחרונים הונחו חיילי צה"ל להצר את צעדי בחורי הישיבה וזאת דווקא בשבוע בו התגברו תקיפות בקבוקי התבערה והאבנים על ידי הערבים בציר הגישה לחומש.

"בזמן בו טוענת הודעת דובר צה"ל לתקיפת ערבים, זרקו הערבים בקבוק תבערה אל עבר אחד מרכבי הישיבה. הדיווח הועבר לצבא באופן מיידי!"

בישיבה מוסיפים כי ברור להם שמדובר בהנחייה ישירה מגורם בממשלה וקוראים לאגף הימני שבה להתעשת ולקיים את הבטחותיו למניעת הרס הישיבה.

"כל הרצון ליצור חיכוך בין בחורי הישיבה ובין חיילי צה"ל הוא מכוער ועצוב" אומרים בישיבה ומוסיפים "לא די בכך ששולחים חיילים למשימת הרס הישיבה, גם מסכסכים אותם עם בחורי הישיבה ומשתמשים בהם ככלי משחק במטרה להשחיר את בחורי הישיבה"

בישיבה מצרפים סרטון מהבוקר (יום ב') בו נראים חיילי צה"ל מונעים הכנסת מים או סולר בכניסה לחומש.


"אנחנו כאן 15 שנים ומאז הרצח של יהודה מתמודדים עם הנסיום לגדוע את הישיבה. הכנסת מים או סולר לחימום היא מינימום הכרחי לקיום הישיבה כפי שהובטח יותר מפעם אחת על ידי שקד ואורבך. אנו מצפים מהם לעצור את מסע שנאת החינם הזה!"

כזכור, בהודעת דובר צה"ל נכתב: "בימים האחרונים התרחשו שני אירועים אלימים סמוך למאחז חומש שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״.

במוצאי שבת, הגיע רכב ישראלי לחסם בקרבת המאחז, ממנו ירדו מספר ישראלים וזרקו אבנים לעבר רכבים פלסטינים. כוח שנכח במקום פעל על מנת לעצור זאת, ובמהלך פעילותם אזרח ישראלי תקף לוחם מהכוח.

בנוסף, היום (ב׳) בשעות הערב, רכב ישראלי פרץ חסם בקרבת המאחז ופגע ברגלו של קצין ובחייל צה"ל שאבטחו את האזור.

הקצין ושני הלוחמים מהאירועים הנ״ל לא נזקקו לטיפול רפואי.

המקרים הועברו להמשך טיפול משטרת ישראל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: