תגובות

טרגדיה באר שבע: קשישה בת 88 נספתה בשריפה שפרצה בדירתה

לפני זמן קצר התקבל דיווח אודות שריפה בדירה ברח' כ"ג בבאר שבע. עפ"י גורמי רפואה נקבע מותה של דיירת כבת 88. כוח משטרה במקום ונפתחה חקירה לבירור הנסיבות.


בסביבות השעה 06:00 התקבל דיווח על שריפה בדירה בקומה הראשונה, בבנין מגורים בן 3 קומות, ברחוב הכ"ג בבאר שבע.

בהגעת צוותי הכיבוי למקום, החלו לוחמי האש בפעולות לסריקות אחר לכודים בדירה, כיבוי מוקד הבעירה וסריקות בכלל הבניין אשר היה אפוף עשן סמיך.

במהלך הסריקות, אותרה אישה מבוגרת בדירה הבוערת ולוחמי האש חילצו אותה אל עבר כוחות הרפואה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שחיכו מחוץ לדירה, קבעו את מותה של אישה בת 88 שהייתה ללא סימני חיים.


כוח משטרה במקום ונפתחה חקירה בשיתוף חוקר שריפות משירותי כבאות והצלה לישראל לבירור הנסיבות.

סגן טפסר אסף אבוטבול, סגן מפקד תחנת כיבוי אש ב״ש.

חובש בכיר במד"א, ירון בראל ופאראמדיק מד"א אלעד שיף סיפרו: "ראינו אש ועשן סמיך יוצא מדירה בקומה הראשונה, סיפרו לנו שבדירה מתגוררת אשה מבוגרת, והיה חשש גדול מאוד, מייד כשהאש כובתה וניתן היה להכנס לדירה, בוצעו סריקות ואיתרו אשה כבת 80 ללא סימני חיים, ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה."

מכבאות והצלה נמסר: "בסביבות השעה 6:00 התקבלו דיווחים במוקד 102 של מחוז דרום, על דירה שעולה באש בשכונה ג׳ בעיר באר שבע. עוד בדרכם למקום, נמסר ללוחמי האש כי בתוך הדירה הבוערת ישנה אישה אשר לכודה ולא ידוע מה מצבה.

בהגעת צוותי הכיבוי למקום, החלו לוחמי האש בפעולות לסריקות אחר לכודים בדירה, כיבוי מוקד הבעירה וסריקות בכלל הבניין אשר היה אפוף עשן סמיך.

במהלך הסריקות, אותרה אישה מבוגרת בדירה הבוערת ולוחמי האש חילצו אותה אל עבר כוחות הרפואה שלמרבה הצער קבעו את מותה.

האירוע עדיין מתנהל, אך הושגה שליטה על השריפה. חוקר דליקות של כבאות והצלה מתחנת באר שבע עושה את דרכו למקום ויחל בחקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה."

דברי מפקד האירוע, רב רשף אריק אלימלך. קרדיט צילומים: דוברות כבאות והצלה נגב.

עוד מוסיפים בכבאות והצלה לישראל כי "לקראת גל הקור הפוקד את מדינתנו, יש לבצע חימום באמצעי חימום בטיחותיים כמו רדיאטורים ומזגנים, כמו כן יש להרחיק את אמצעי החימום מחומרים דליקים על מנת למנוע התלקחות."

זכרו, גם ללא מגע, קרינת החום של מכשירי החימום עלולה לגרום לשריפה. כמו כן, התקינו גלאי עשן המתריע על שריפה עוד בתחילתה ומאפשר הימלטות מהירה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: