תגובות

כתב אישום נגד שלושה חשודים בפרשיית פריצות וגרימת נזק של למעלה מ-3 מיליון ₪ באילת

במהלך החודשים האחרונים התקבלו במשטרת אילת מספר תלונות על גניבות ונזקים שנגרמים במשרדים ובמכולות אחסון השייכות לחברת הניהול במכרות תמנע.

בעקבות כך החלה המשטרה לנהל חקירה סמויה, שנמשכה קרוב לשלושה חודשים, במסגרתה נעשו פעולות מודיעיניות וחקירתיות נרחבות.


במהלך תקופת החקירה נעצרו שלושה חשודים במועדים שונים ומעצרם הוארך מעת לעת.

רס"ל מרים חנונה, החוקרת שניהלה את תיק החקירה, אמרה: "החשודים נעצרו במועדים שונים ובהפרשי תקופות האחד מהשני, במסגרת חקירתם הופעלו אמצעים רבים, גלויים וסמויים. החקירות היו מורכבות מאוד שכללו התאמה לשפת החשודים ולתחכום שלהם. מלאכת איסוף הראיות הייתה מאומצת הן בראיות הפורנזיות והן הנסיבתיות, ולבסוף הצלחנו לקשור אותם יחד, וכל אחד לחוד לזירות השונות".

מתיק החקירה עולה כי החשודים קשרו ביניהם לבצע פשע, יחד עם חשודים נוספים אחרים, ותכננו את הגעתם למתחם מכרות תמנע וכיצד לגנוב ממנו כבלי נחושת.

עם הגעתם של החשודים למתחם בו נמצא השנאי החשמלי המרכזי, המספק חשמל לאתר המכרות, הם פרצו את הגדר ההיקפית, חיברו אליו רצועה ייעודית שהייתה מחוברת לרכב שברשותם (שברולט סילבראדו) והחלו בנסיעה עד אשר עקרו את השנאי ממקומו. בכך הם שברו את השנאי וגנבו מתוכו כבלי נחושת במשקל של 430 ק"ג (!!!).

כתוצאה מכך גרמו נזק רב למתחם ולשנאי עצמו בשווי של למעלה משלושה מיליון שקלים.


בסיום הגניבה יצאו החשודים מהמקום וברגע שהבחינו בשוטרים שהיו במקום במסגרת פעילות יזומה, החלו לברוח מהם תוך כדי נסיעה, במהלכה נטשו את הרכב והחלו במנוסה רגלית.
בעקבות פעולות מהירות של השוטרים, נתפס חשוד אחד, לאחר שהסתתר בין סלעים שהיו במקום.

הרכב נתפס ע"י השוטרים ובו כלי פריצה: מכשירי חיתוך, מפתח צינורות, מכשירי קשר גנראטור וחבל. עוד נמצאו מפתחות ייעודיים למנעול המכרה באמצעותם נכנסו החשודים למכרה שוב ושוב).

עוד עלה בתיק החקירה, כי במועד נוסף, הגיעו החשודים לאתר המכרות, שברו את מנעול שער המתחם, חתכו וגנבו כבלי נחושת באורך של 2,500 מטרים ובשווי של כ-55,000 ₪.

כאמור, בנסגרת החקירה, בוצעו פעולות רבות לאיסוף הראיות, ביניהן ראיות פורנזיות רבות שנמצאו בזירה, באמצעותן הצליחו החוקרים לקשור את החשודים לזירה.

רס"ב מיכאל איפרגן, ראש מעבדת זיהוי פלילי במשטרת מרחב אילת אמר: "בעבודתי בזירה חשפתי ממצאים רבים והשתמשתי בכל האמצעים שעומדים לרשותי בכדי לבסס את כל הראיות הפורנזיות שהיו קיימות בזירה. באמצעות מעבדות המשטרה השונות, הצלחנו להביא למעצרם של שני החשודים הנוספים שלא נתפסו במעצר הראשון, וכן לבסס את התשתית הראייתית כנגד כל השלושה".

כאמור, מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, ובימים אלו, בתום מלאכת איסוף מאומצת ומורכבת של כלל הראיות וממצאים, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל, באמצעות יחידת תביעות אילת, כתב אישום חמור ותקדימי ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שלושת החשודים, כשאליהם מצורפת עתירה לחלט לטובת המדינה את הרכב עמו ביצעו את פשעיהם.


תמונת זירת האירוע וכלי הפריצה, קרדיט: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: