תגובות

אחרי שישראל אישרה את ההסכם: 14 שריפות פרצו בעוטף עזה – הושמד מטען שהיה מחובר לזר בלונים הבוקר

צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג, גרורים צבאיים ומתנדבים פעלו היום בגזרת עוטף עזה ב 14 שריפות.

על כל השריפות הושגה שליטה מהירה תוך דקות פרט ל 3 שריפות גדולות שהיו באזור מועצה אזורית שער הנגב ואשכול. לאחר חקירה של חוקרי דליקות מכבאות והצלה אשקלון ונתיבות נקבע כי השריפות פרצו מבלוני תבערה.


סה"כ שריפות מבלונים היום- 14

סמוך לעלומים. צילום: רפי בביאן, בטחון שדות נגב.


קרדיט צילום: משה ברוכי יערן קק״ל.

ראשי מועצות העוטף ושדרות, אופיר ליבשטיין (שער הנגב), אלון דוידי (שדרות) תמיר עידאן (שדות נגב), איתמר רביבו (חוף אשקלון) וגדי ירקוני (אשכול) בדרישה משותפת:
"שמענו דיווחים על הסדרה שאמורה לכלול הפסקה של כל הפרחות הבלונים, וכבר בבוקר אנו עדים למספר שריפות ובלונים בשטחי העוטף כולו.
כל פעולה, כל הסדר, כל הסכם וכל שיחה, צריכה לכלול הפסקה מיידית של כלל השריפות והבלונים. לא נקבל פחות מכך.
הממשלה חייבת להבין- השריפות ובלוני הנפץ הם טרור לכל דבר ועלינו להגיב לשריפות כמו שהן- מתקפת טרור על אזרחי מדינת ישראל. אנו דורשים לעצור את הטרור הזה אחת ולתמיד".

מוקדם יותר אמר גורם ישראלי: בהמשך לפנייה של האו"ם והמצרים, ישראל תאפשר להחזיר את מרחב הדיג ואת העברת הדלקים וזאת לאחר התחייבות שחמאס תפסיק את האלימות נגד ישראל. אם חמאס לא תעמוד בהתחייבות – ישראל תחזיר את הסנקציות.

קרדיט סרטון: ביטחון שער הנגב

חבלני משטרת ישראל סיימו הטיפול בצרור בלונים חשודים שאותרו בשטח פתוח בתחום המועצה האזורית אשכול ובדיקתם העלתה כי חובר אליהם פריט נפיץ אשר הושמד.

במשטרה קוראים לציבור לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו – בלונים ועפיפונים, העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ ו/או חומרי בערה העלולים לסכן את שלום הציבור, ובדגש על הסברה לילדים בדבר הסכנות הטמונות בפריטים הנמצאים בשטח ושאינם מוכרים.

בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: