תוך כדי נסיעה: נהג הסעות תועד מרסס גרפיטי על רכבי יהודים בירושלים

נהג הסעות ערבי תועד מזיק למכוניות של תושבים יהודים בירושלים. עו"ד בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בדרישה להאשים אותו על היזק לרכוש על רקע לאומני.

נהג הסעות ערבי תועד מרסס כתובות גרפיטי על מכוניות בשכונת עיר דוד בירושלים, מכוניות שהתבררו כשייכות ליהודים בלבד. הנהג ריסס את הכתובות תוך כדי נסיעה, כשהוא מוציא את ידו מחלון הנהג.

עו"ד בלכייר מארגון 'חוננו' המייצג את בעלי הרכבים שניזוקו פנה לתחנת משטרת שלם בדרישה להחמיר עם הנהג, עקב הנזק שנגרם לרכבים. בפנייתו ציין עו"ד בלייכר את תיעוד האירוע הנמצא בידי המשטרה, וטען כי יש בו כדי להבטיח את כוונותיו הלאומניות של הנהג לפגוע ברכוש יהודי בלבד.


במכתבו, תיאר עו"ד בלייכר את האירוע " לפני כחודש, על הכביש סמוך לעיר דוד, החל נהג מיניבוס, בן מיעוטים, לרסס בצבע חלונות של שלושה רכבים חונים בבעלות יהודית, תוך כדי נהיגה ברכבו. האירוע צולם והחשוד נלכד", כתב עו"ד בלייכר.

לדבריו, ניתן להצביע על כוונתו של המזיק "מאחר והחשוד ריסס דווקא רכבים בבעלות יהודית, ללא כל סיבה או התגרות, ונמנע מלרסס רכבים של בני מיעוטים אשר חנו בסמוך, ניתן להניח ב וודאות שהמעשה נעשה על רקע גזעני לאומני. לאור האמור, אבקש לחקור ולהאשים את החשוד בהיזק בזדון ממניע לאומני", סיכם עו"ד בלייכר.


קרדיט: באדיבות המצלם.

תגובות לכתבה:

  1. קליק בייט

    איפה התיעוד של הערבי מרסס בגרפטי ?!

כתיבת תגובה: