הצעה מעניינת של ראש עיריית טבריה לשר הבינוי והשיכון: "טבריה רוצה לקלוט את העולים"

יו"ר הוועדה הממונה וראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף שיגר הבוקר מכתב לשר הבינוי והשיכון זאב אלקין, בו הוא מעלה הצעה מבריקה בה כל הצדדים ייצאו נשכרים.
"אנו מברכים את יוזמת הממשלה לקליטת עולים חדשים מאוקראינה ועיריית טבריה רוצה לקחת חלק משמעותי בתוכנית זו, שבהחלט תתרום הן לעולים והן לעיר טבריה. ישנו מתחם בשכונת טבריה המושבה ב' הנמצא בהליך תכנון משרד השיכון. מתחם זה יכול להכיל 3,000 יחידות דיור ואפשר יהיה להציע את כולם לעולי אוקראינה", כתב ראש העירייה בפועל יוסף לשר אלקין והוסיף: "לצורך מימוש יוזמה זו, נדרש לקדם חקיקה מהירה לזירוז התכנון במתחם זה (דוגמת ותמ"ל מהיר) ותוך ארבעה חודשים לסיים את הליכי התכנון ולאפשר בינוי מורחב לעולים החדשים".

ההצעה של ראש העירייה בפועל יוסף כוללת גם מעטפת תעסוקתית לעולים הרבים ולאחר שהשקיע בכך מחשבה וקיים מספר פגישות מהירות בנושא.
"מתחם זה (טבריה המושבה ב') נמצא במרחק של 3 ק"מ בלבד מבית החולים פוריה. בית החולים נמצא בתנופת פיתוח ובתוך שנה תסתיים בניית מרכז השיקום של הצפון שיעסיק כ-3,000 עובדים נוספים", כתב יוסף לשר אלקין.
"נוכל להכשיר את העולים החדשים לתעסוקה בבית החולים ובכך השגנו שתי מטרות בו זמנית. האחת: הבטחת תעסוקה לעולים החדשים והשנייה לא פחות חשובה: פתרון תעסוקתי לבית החולים שמתקשה להשיג כוח אדם מקצועי לתחום השיקום", חתם יוסף את הצעתו הפרקטית לשר הבינוי והשיכון.

מצ"ב המכתב שנשלח הבוקר מיו"ר הוועדה הממונה וראש עיריית טבריה בפועל לשר הבינוי והשיכון זאב אלקין


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: