תגובות

אחרי שבוע של טרור הבלונים: דיווח על הסכם רגיעה בין חמאס וישראל – הבוקר אותר אשכול בלוני נפץ

דיוח ערבי, אחרי שבוע של טרור האש: הושגו הבנות בין ישראל לחמאס על מניעת הסלמה.

על פי הדיווח, ישראל תזרים מחדש סולר החל מהבוקר, תגדיל את מרחב הדייג ל-15 מייל, תשיב לעזה 60 סירות דייג שהוחרמו ותתחייב לא לירות ישירות לעבר המפגינים בגבול.


חמאס מתחייב להפסיק את הפרחת בלוני התבערה ולא לאפשר אופי אלים של ההפגנות בגדר.

בביטאון חמאס "א-ריסאלה" פורסם בשם ‏גורם בכיר בחמאס: "הכיבוש הישראלי הודיע לצד הפלסטיני כי הוא מאשר להרחיב את מרחב הדיג. ישראל הודיעה שתפתח היום את מעבר כרם שלום על מנת להכניס את הדלק הקטארי לתחנת הכוח בעזה".

אחרי ההסכם: אשכול בלונים גדול המחובר למטען אותר הבוקר בשטח חקלאי של קיבוץ צאלים. אנשי הביטחון של המועצה וחבלנים של המשטרה הוקפצו לטפל בפריט.


צילומים: בטחון אשכול

בנוסף, בלון תבערה אותר הבוקר בתוך ישוב באשכול. בטיפול אנשי הבטחון של הישוב. אין נזק.

צילום: בטחון אשכול

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, בתגובה ראשונית לגבי ההסכם של ישראל וחמאס: "הפכנו למקום בו האויב יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. ואם יש הסדרה, כנראה שלא מחובתו של רה"מ לדווח לנו"

‏ח"כ יועז הנדל: "ההסדרות המזויפות עם חמאס – בזיון שאין כמוהו, שגרת הרקטות, שרפות והסדרות מזויפות עם החמאס בעזה היא בזיון שלא היה כמוהו. תכף יסבירו שזה ״ימין חזק״ מול שמאל חלש. צאו מההיפנוזה, כך נראית חולשה. חולשה ערכית, אידאולוגית, חולשה בטוהר מידות ודוגמא אישית, חולשה מול החמאס. וכשאיש בפייק ימין לא מעז לבקר את המצב ההזוי הזה – שיא החולשה."

יאיר לפיד בתגובה להסכם ישראל חמאס-‏למה נחתם הסכם עם החמאס? כי החמאס רצה. מתי יפרו את ההסכם? כשהחמאס ירצה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: