תיעוד מה‏ירי ללא הפסקה: רזאן עבאס בת ה-17 נהרגה מכדור תועה בעת שהייתה בחדרה בכפר כנא

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני וקבעו את מותה של צעירה שנפצעה אנוש מירי תועה בכפר כנא.

בשעה 23:59 התקבל דיווח על צעירה שנפצעה מירי באירוע אלימות בכפר כנא. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח האיטלקי בנצרת, צעירה כבת 20 במצב אנוש תוך פעולות החייאה, עם פציעה חודרת, ולאחר זמן קצר הרופאים נאלצו לקבוע את מותה.


מחקירה ראשונית עולה כי רזאן עבאס בת ה-17 נורתה מכדור תועה בעת ששהתה בחדרה.

תיעוד מהירי ללא הפסקה.

‏כוחות משטרה מהמחוז הצפוני שהוזנקו למקום עצרו 6 חשודים במסגרת הסכסוך בין המשפחות בכפר. החשודים תושבי כפר כנא יובאו במהלך היום לבית המשפט השלום בנצרת בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. מעצרם של 4 מהחשודים הוארך בבית המשפט השלום בנצרת בהתאם לבקשת המשטרה עד לתאריך 11/03 ומעצרם של 2 החשודים הנוספים הוארך עד לתאריך 10/03.

בשעות הצהרים, במהלך פעילות בכפר כנא, תפסו שוטרי המחוז הצפוני אמצעי לחימה רבים:
▪️2 נשקים ארוכים מסוג m-16
▪️ נשק מסוג קלאצניקוב
▪️ תחמושת רבה ומחסניות

אמצעי לחימה אלו הוסלקו בשכונה בה בוצע הירי במהלך הלילה. קרדיט: דוברות המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל דיווח על ירי שבוצע לעבר מספר בתים בכפר כנא. שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למקום ומחקירה ראשונית עולה כי כתוצאה מהירי נפצעה באורח אנוש צעירה בת 17 ששהתה בחדרה. הצעירה פונתה לבית החולים האיטלקי שבנצרת, שם נקבע מותה. כוחות משטרה מהמחוז הצפוני שהוזנקו למקום עצרו 6 חשודים במסגרת הסכסוך בין המשפחות בכפר. מעצרם של 4 מהחשודים הוארך בבית המשפט השלום בנצרת בהתאם לבקשת המשטרה עד לתאריך 11/03 ומעצרם של 2 החשודים הנוספים הוארך עד לתאריך 10/03."
על פי נתוני המעקב של עמותת יוזמות אברהם: בשנת 2022 קיפחו את חייהם 17 ערבים-פלסטינים בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, מהם 16 אזרחים ו-1 שאינו אזרח.

> מבין כלל הקרבנות, 3 הן נשים.
> 10 מהקרבנות נורו למוות.
> 9 מהקרבנות היו עד גיל 30.

ח"כ עאידה תומא-סלימאן אמרה בתגובה: ״רזאן בת ה-17 נורתה למוות בזמן שישבה בחדרה ולמדה לבגרויות. שני צדדים ירו ברחובות ליד בזמן שהמשטרה המתינה בצד. ‏הסכנה לא אורבת רק ברחובות. היא אורבת בבית, גם לתלמידת תיכון שאין שום קשר בינה לבין פשיעה. ‏המשטרה חייבת לסלק את הנשק מיד, אחרת יהיו עוד ועוד קורבנות כמו רזאן.״


תגובות לכתבה:

  1. שבדי

    זה לכבוד יום האישה במגזר או ברגיל בלי קשר ?

  2. המורה להיסטוריה

    ערבים אני יודע מה זה, אבל בלסטינים אני לא מכיר. זה תת זן של דובוני אכפת לי ? נתנאל חזן, גש השלם לימודי ליבה בהיסטוריה לפני שאתה ממציא עמים שלא קיימים ומעליב את האינטליגנציה של הקוראים

כתיבת תגובה: