בעקבות התיעוד המזעזע: מח"ש פתחה היום בחקירה נגד שוטר היס"מ יוסי צרפתי

במהלך ההפגנות של 'הפלג הירושלמי' ביום ראשון, במחאה על מעצרו של חרדי באשמת עריקות, תועד מפקד יס"מ אופנועים יוסי צרפתי, כשהוא דורך עם ברכו מספר פעמים על ראשו של מפגין חרדי, זאת לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין אלימות, צפו בתיעוד מזעזע:

שוטר דורך עם ברכו מספר פעמים על ראשו של מפגין חרדי, צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

בעקבות התיעוד המזעזע שפורסם בחדשות כל העולם, במחלקה לחקירות שוטרים, החליטו לפתוח היום (שלישי) בחקירה כנגד אותו שוטר.

הפגנת הפלג בירושלים: שוטר שמואשם בתקיפה מחץ את ראשו של מפגין – שר התיירות חולץ • צפו


יצוין כי נגד השוטר שתועד מתנהל באלימות, הוגש כתב אישום בעקבות תקיפה חמורה של צעיר ערבי בשכונת סילוואן בירושלים. לפי כתב האישום, ב-4 בנובמבר 2020 הגיעו כמה שוטרים לשכונת סילוואן במסגרת תפקידם כחלק מפעילות מבצעית נגד חשוד. באותה העת שהה בדירה האב שבנו נעצר. במהלך מעצרו קילל האב את השוטרים וסנוור אותם באמצעות פנס בטלפון הנייד אשר היה ברשותו.

צרפתי התפרסם בסדרה "מחוז ירושלים" שתיעדה את פעילות המשטרה בבירה. הסדרה עלתה לכותרת אחרי שנחשף כי באחד הפרקים הושתל נשק בשכונת עיסאוויה בצפון מזרח ירושלים.

במשטרה החליטו, למרות הגשת כתב האישום, להחזיר את השוטר לפעילות בשטח, ובצל החלטה זו השוטר שוב התעלל במפגינים, כפי שתועד על ידי צלם חדשות כל העולם – איתמר כרמון.


תגובות לכתבה:

  1. .

    בסמולנים הם נוהגים בכפפות משי ! משטרע פוליטית עם אכיפה בררנית. למה רק לסמולנים מותר להפגין ?!?! אני תומך בזכות החרדים להפגין. תעודת עניות למשטרע

כתיבת תגובה: